Німеччина зацікавлена в інвестиціях та розвиває програму гарантування як засобу страхування воєнних ризиків – підсумки візиту до Берліна директора з досліджень DiXi Group | DiXi Group
DiXi Group Logo
www.upscalerolex.to
logo
07.11.2023

Німеччина зацікавлена в інвестиціях та розвиває програму гарантування як засобу страхування воєнних ризиків – підсумки візиту до Берліна директора з досліджень DiXi Group

Наприкінці жовтня директор з досліджень DiXi Group Роман Ніцович здійснив адвокаційну поїздку до Берліна.

У межах візиту Роман експерт зустрівся з представниками Федерального міністерства економіки та клімату ФРН на чолі з головою Відділу міжнародних інвестицій Моріцем Луммою (Moritz Lumma), що займаються гарантуванням німецьких інвестицій, у т.ч. в Україні. 

Під час зустрічі йшлося про можливості німецького бізнесу інвестувати в Україну під час війни та високу актуальність інструменту гарантування як засобу страхування воєнних ризиків. 

«Ми були приємно вражені тим, що Німеччина має досить активну програму гарантування інвестицій. Нею користуються все більше компаній, які бажають застрахувати таким чином нові інвестиції в Україні, які тривають навіть під час війни. Це цікавий механізм, про який мають дізнатися більше бізнесів, адже ним також можуть скористатися і світові корпорації – наприклад, через німецькі дочірні структури», – розповів директор з досліджень DiXi Group за підсумками зустрічі.

Крім того, в ході зустрічей із представниками уряду Німеччини вдалося обговорити посилення антиросійських санкцій в енергетиці, реструктуризацію боргу та посилення фінансової стійкості України, ефективну участь громадянського суспільства та інвесторів у процесах відбудови, а також правову можливість конфіскації активів рф на потреби відбудови. 

«Ми докладно обговорили очікування від майбутньої конференції з питань відновлення (URC 2024), що відбудеться в червні наступного року в Берліні, та наголосили на потребі належного представництва українських організацій громадянського суспільства», – зазначив Роман Ніцович.

Про підготовку до URC 2024 вдалося поспілкуватися і з експертами GIZ – зокрема, командою радників Федерального міністерства економічної співробітництва та розвитку ФРН, а також координаторами Німецької платформи з відбудови України (Ukraine Wiederaufbauen).

В рамках зустрічі йшлося про тематичний зв’язок майбутньої конференції з процесом набуття членства України в ЄС, належне представництво ОГС України на заході, та актуальність підтримки України з боку різних стейкхолдерів у Німеччині.

Візит відбувся у складі консорціуму RRR4U в рамках проєкту “Підтримка декарбонізації економіки України через розробку нових моделей фінансування за рахунок використання боргових зобов’язань. Стадія 3” за підтримки Міжнародного фонду Відродження. Консорціум RRR4U (Resilience, Reconstruction and Relief for Ukraine) — це об’єднання чотирьох українських аналітичних центрів (Центру економічної стратегії, Інституту економічних досліджень та політичних консультацій, Інституту аналітики та адвокації та DiXi Group). Початковою метою консорціуму є сприяння справедливому, зеленому та орієнтованого на людину відновленню економіки України.

Наші платформи

https://ksep.energy/

Незалежний центр підвищення кваліфікації у сфері енергетики

http://ua-energy.org/

Інформаційно-аналітичний ресурс є унікальною платформою для інформування та обговорення основних подій української та міжнародної енергетики.

http://eiti.org.ua/

Національний сайт Ініціативи прозорості видобувних галузей в Україні

Наші платформи

https://ksep.energy/

Незалежний центр підвищення кваліфікації у сфері енергетики

http://ua-energy.org/

Інформаційно-аналітичний ресурс є унікальною платформою для інформування та обговорення основних подій української та міжнародної енергетики.

http://eiti.org.ua/

Національний сайт Ініціативи прозорості видобувних галузей в Україні