Наприкінці року KSEP провела ще два курси для держслужбовців
У листопаді та грудні Київська школа енергетичної політики (KSEP) провела ще два навчальні курси «Енергетичні ринки ЄС для українських публічних службовців». Загалом у 2020 році KSEP провела 5 курсів – випускниками школи за цей час стали більше 150 представників державних органів та компаній.
Участь в останніх двох взяли 91 держслужбовців з Верховної Ради, Секретаріату КМУ, Мінрегіону, Міненерго, Мінекології, Мінекономіки, НКРЕКП, Держенергоефективності, НКЦПФР, НАН України, «Нафтогазу України», «Укренерго», «Укргідроенерго», «Енергоатому», «Оператору ГТС України» та інших організацій.
Четвертий курс у листопаді був присвячений електроенергетиці – під час нього студенти вивчали засади та логіку нормативно-правової бази функціонування ринків електроенергетики в ЄС (основи моніторингу та попередження маніпуляцій на енергетичних ринках, енергетичну безпеку як пріоритет в ЄС, кейс-стаді синхронізації ринків країн Балтії, Туреччини тощо). Викладачами цього курсу стали Люсіла ді Альмейда, Florence School of Regularion, Tel Aviv University; Андріус Шимкус, Šimkus Energy Consulting та Сюзанна Ніс, Smart Wires Inc., ENTSO-E.
Головною темою п’ятого грудневого курсу стала всеохопна стратегія розвитку ЄС − Європейський Зелений Курс, а саме: природа та прогрес розробки й реалізації ініціативи, окремі стратегії, стимули розвитку мереж, нові стандарти співпраці ОСПів та ОСРів, а також значення нового регулювання для України. Про імплементацію Green Deal, його місію та значення для ЄС та України розповідали Георг Цахманн, Berlin Economics, Bruegel Think Tank, та Сюзанна Ніс, Smart Wires Inc., ENTSO-E. А ось про оподаткування енергетичних продуктів та вуглецю, а також перспективи водню розповідав Стефан Ульрайх, Biberach University of Applied Sciences.
Обидва курси складалися з двох днів лекцій та одного практичного дня – коли студенти в командах або виконували «домашні завдання» від викладачів та презентували результати своєї роботи, або грали в «енергетичну» гру.
Всі курси команда школи реалізувала у співпраці з Berlin Economics за підтримки German Economic Team із коштів Федерального міністерства економіки та енергетики Німеччини.
Київська школа енергетичної політики (KSEP) – це незалежний центр підвищення кваліфікації у галузі енергетик, що створений та розвивається аналітичним центром DiXi Group.