DiXi Group Logo
www.upscalerolex.to
11.03.2025

“На шляху до URC 2025”: в Мілані обговорили майбутнє енергосектору України за участі експертів DiXi Group 

5 березня в Мілані відбувся підготовчий захід до майбутньої конференції з відбудови України. Ключовою метою цьогорічної Ukraine Recovery Conference стане зміцнення постійної міжнародної підтримки для відновлення, реконструкції та модернізації країни, в тому числі з боку приватного сектору. У заході взяли участь близько 350 міжнародних компаній.

Під час модерації панельної дискусії “Від енергетичної стійкості до зеленого переходу: можливості енергетичного ринку України” президентка DiXi Group Олена Павленко спільно з учасниками обговорила нагальні потреби України у відновленні енергетичного сектору, а також як мобілізувати приватний сектор для створення сталої та стійкої енергетичної системи, враховуючи загальні кліматичні цілі ЄС та цілі Національного плану з енергетики та клімату (НПЕК). 

“Виклики, спричинені повномасштабною війною, змушують Україну шукати нові шляхи. Майбутнє нашої енергетичної системи залежить не просто від здатності відновити зруйновані потужності, але й збудувати нові – більш стійкі, децентралізовані. Це підвищить енергобезпеку країни. І саме державно-приватне партнерство в цьому контексті може стати ключовим фактором успіху”, – наголосила Олена Павленко

Основний акцент дискусії був спрямований на залучення інвестицій у відновлювану генерацію та децентралізовані технологічні рішення для енергосистеми. Спікерами виступили Міністерка захисту довкілля та природних ресурсів України Світлана Гринчук, заступник Міністра енергетики України Роман Андарак, радниця Прем’єр-міністра України Наталія Бойко, керівник Оперативної групи з підтримки України Енергетичного Співтовариства Адам Балог, віцепрезидент з питань енергетичного переходу OICE Фабіо Пінтон, спеціалістка з інвестицій, муніципальної та екологічної інфраструктури IFC Еллінор Робінс та інші. 

Також за участі віцепрезидента DiXi Group Антон Антоненка відбулася дискусія “Мінерали та критична сировина: Відкриття прихованих скарбів України”. Учасники обговорили, як створити передумови для розвитку цього сектору і тим самим спонукати зростання цілих галузей. Мова йшла й про те, що необхідно зробити, аби прискорити реалізацію проєктів. 

У своєму виступі Антон Антоненко розповів про розробку комплексної стратегії з розвитку критичної сировини, до створення якої долучена команда нашого аналітичного центру. 

“Якщо ми подивимось на розвинені країни світу, більшість з них має чітке бачення щодо власних критичних мінералів. Це бачення найчастіше втілене в стратегіях. Саме тому ми дуже раді долучитися до подібного процесу в Україні. В розробки такої стратегії є багато стейкхолдерів, з якими ми вже проводимо раунди консультацій. Наша мета – розвиток галузей з високою доданою вартістю в Україні на основі її потенціалу в критичній сировині. Україна повинна стати надійним та помітним постачальником критичних мінералів і продуктів з високою доданою вартістю на їх основі у світі”, – наголосив у своєму виступі Антон Антоненко

Окрім цього, директор з розвитку DiXi Group та керівник Офісу зеленого переходу Андрій Кітура, модерував B2B нетворкінг між українським та італійським бізнесом щодо розробки та впровадження проєктів в енергетичному та кліматичному секторах. 

Представники Укргідроенерго, Нафтогазу, ДТЕК, EuroCape New Energy та UNDP презентували інвестиційні можливості у сфері енергетики, відновлюваних джерел енергії, систем накопичення енергії,  виробництва біометану.



Особливо цікавими для європейських партнерів виявились проєкти будівництва ВЕС та СЕС, з виробництва і транспортування біометану, які можуть перетворити Україну з імпортера на експортера чистої енергії в Європу.

«Вступ в ЄС для України є стратегічним фокусом. Ухвалений торік НПЕК є важливим кроком для наближення нашого законодавства до ЄС. Для досягнення цілей документу потрібні значні інвестиції. Проєкти, представлені сьогодні, демонструють величезний потенціал як для інвесторів, так і для України, підтримуючи вступ країни до ЄС, стимулюючи економічне зростання та створення робочих місць», – зазначив Андрій Кітура.

Поїздка відбулася за підтримки фінансової підтримки Агенції Великої Британії з міжнародного розвитку в рамках проєкту «Реалізація Національного плану з енергетики та клімату України й створення Офісу зеленого економічного переходу», що імплементується ГО «ДІКСІ ГРУП».

Новини

Наші платформи

https://ksep.energy/

Незалежний центр підвищення кваліфікації у сфері енергетики

http://ua-energy.org/

Інформаційно-аналітичний ресурс є унікальною платформою для інформування та обговорення основних подій української та міжнародної енергетики.

http://eiti.org.ua/

Національний сайт Ініціативи прозорості видобувних галузей в Україні

Наші платформи

https://ksep.energy/

Незалежний центр підвищення кваліфікації у сфері енергетики

http://ua-energy.org/

Інформаційно-аналітичний ресурс є унікальною платформою для інформування та обговорення основних подій української та міжнародної енергетики.

http://eiti.org.ua/

Національний сайт Ініціативи прозорості видобувних галузей в Україні