Ми бачимо провідну роль Німеччини, аби в наступному пакеті санкцій були обмеження ядерного сектору росії – підсумки візиту до Берліна директора з досліджень DiXi Group  | DiXi Group
DiXi Group Logo
www.upscalerolex.to
logo
07.11.2023

Ми бачимо провідну роль Німеччини, аби в наступному пакеті санкцій були обмеження ядерного сектору росії – підсумки візиту до Берліна директора з досліджень DiXi Group 

Директор з досліджень DiXi Group Роман Ніцович взяв участь у 3-ому Німецько-Українському енергетичному дні у Берліні та низці звдвокаційних зустрічей щодо питань забезпечення фінансової сталості, «зеленої» відбудови України, розширення енергетичних санкцій проти держави-агресора.

«Ми слідкуємо за розробкою наступного пакету санкцій в ЄС, і бачимо провідну роль Німеччини в тому, щоб туди були включені кроки з обмеження атомно-промислового сектора росії, зокрема «Росатома» – безпосереднього учасника окупації ЗАЕС. DiXi Group розробила низку конкретних пропозицій, як почати тиск на цю корпорацію, не шкодячи існуючим відносинам на ринку ядерного палива і технологій. Тобто санкції можна запроваджувати вже зараз, паралельно здійснюючи кроки із подолання історичних залежностей», – зазначив експерт.

Крім того, під час зустрічей із німецькими урядовцями, зокрема представником Федерального міністерства закордонних справ ФРН Бенедиктом Ґьобелем, експерт обговорив реструктуризацію державного боргу та посилення фінансової стійкості України, ефективної участі громадянського суспільства й інвесторів у процесах відбудови, а також правової можливості конфіскації російських активів на її потреби.

Про потреби фінансування фіскального розриву та забезпечення фінансової сталості нашої країни йшлося і на зустрічі з експертами GIZ, серед яких цього разу були координатори Німецької платформи з відбудови України та команда радників Федерального міністерства економічної співробітництва та розвитку ФРН. Одним із засобів, які стануть у пригоді для досягнення цього, розглядали використання заморожених російських активів.

«Серед тем, які ми порушували в розмовах з німецькими урядовцями та експертами, стало пришвидшення пошуку рішень з конфіскації заморожених активів центробанку рф. Саме російські гроші, а не кошти західних платників податків, мають допомогти у відбудові України, забезпеченні довгострокової фінансової сталості», – наголосив Роман Ніцович.

Візит відбувся у складі консорціуму RRR4U в рамках проєкту “Підтримка декарбонізації економіки України через розробку нових моделей фінансування за рахунок використання боргових зобов’язань. Стадія 3” за підтримки Міжнародного фонду Відродження. Консорціум RRR4U (Resilience, Reconstruction and Relief for Ukraine) — це об’єднання чотирьох українських аналітичних центрів (Центру економічної стратегії, Інституту економічних досліджень та політичних консультацій, Інституту аналітики та адвокації та DiXi Group). Початковою метою консорціуму є сприяння справедливому, зеленому та орієнтованого на людину відновленню економіки України.

Наші платформи

https://ksep.energy/

Незалежний центр підвищення кваліфікації у сфері енергетики

http://ua-energy.org/

Інформаційно-аналітичний ресурс є унікальною платформою для інформування та обговорення основних подій української та міжнародної енергетики.

http://eiti.org.ua/

Національний сайт Ініціативи прозорості видобувних галузей в Україні

Наші платформи

https://ksep.energy/

Незалежний центр підвищення кваліфікації у сфері енергетики

http://ua-energy.org/

Інформаційно-аналітичний ресурс є унікальною платформою для інформування та обговорення основних подій української та міжнародної енергетики.

http://eiti.org.ua/

Національний сайт Ініціативи прозорості видобувних галузей в Україні