Міжнародна громадська спільнота разом із DiXi Group закликає зупинити "Північний потік-2" | DiXi Group
DiXi Group Logo
www.upscalerolex.to
logo
09.09.2021

Міжнародна громадська спільнота разом із DiXi Group закликає зупинити “Північний потік-2”

Завершення будівництва трубопроводу «Північний потік-2» набуває чітких часових контурів – керівництво «Газпрому» планує перші поставки газу вже в цьому опалювальному сезоні. У той же час фахівці відзначають, що проєкт ще може бути зупинений, зокрема шляхом введення санкцій проти оператора газопроводу. Крім того, український уряд готує юридичну позицію з посиланням на Угоду про асоціацію із ЄС, до консультацій мають бути залучені не лише інституції ЄС, а й країни-члени. Також відомо, що Україна та Польща розглядають можливість створення газового хабу.

У даній ситуації міжнародна громадська спільнота заявила про свою активну позицію щодо енергетичної безпеки у Європі. Аналітичний центр DiXi Group приєднався до заяви понад 20 європейських та українських громадських організацій із закликом зупинити трубопровід “Північний потік-2”.

Публікуємо переклад тексту заяви.

СПІЛЬНА ЗАЯВА ПРЕДСТАВНИКІВ ОРГАНІЗАЦІЙ ГРОМАДЯНСЬКОГО СУСПІЛЬСТВА З МЕТОЮ ЗАКЛИКУ ЗУПИНИТИ ТРУБОПРОВІД “ПІВНІЧНИЙ ПОТІК-2”

“Північний потік-2” (ПП2) – це небезпечне та недалекоглядне рішення, яке віддає перевагу економічним інтересам невеликій меншості зацікавлених сторін над довгостроковою трансатлантичною безпекою та стабільністю. Цей непотрібний трубопровід сіє розбрат у Європі, посилює російські важелі впливу на європейське енергопостачання та підриває колективні зусилля у протистоянні російській агресії.

ПП2 економічно непотрібний та екологічно руйнівний. Прогнозується, що попит на природний газ в Європі знизиться, тож немає сенсу будувати новий трубопровід, коли вже є надлишкові потужності для імпорту російського газу. Будівництво трубопроводу на чутливому морському дні разом з імпортом газу Газпрому, щодо якого постійно надходять тривожні дані про значні витоки метану, вказує на певні екологічні проблеми навколо ПП2.

ПП2 не сприяє диверсифікації енергопостачання в Європі. США та Європа мають підтримувати проекти, які допомагають урізноманітнити енергопостачання до Європи, а не трубопровід, який збільшує здатність Росії використовувати своє енергетичне домінування в Європі як політичний козир.

Більшість в Європі виступає проти ПП2. Переважна більшість європейських країн, Європейська Комісія та значна частина німецької, австрійської та данської громадськості разом із США виступають проти ПП2.

ПП2 розділяє Європу та заохочує Росію до подальшого поширення свого руйнівного впливу та агресії. ПП2 – це спроба Росії використати енергію як інструмент гібридної війни проти східноєвропейських держав, одночасно закріплюючи штучно нав’язаний поділ країн у Європі через доступ до природного газу. Завершення трубопроводу збільшить здатність Росії шантажувати Європу шляхом припинення або скорочення поставок газу та підірве зусилля НАТО щодо посилення колективної безпеки в країнах-членах Східної Європи, що нанесе удар постійним зусиллям України убезпечити свій суверенітет від агресії Росії, вторгнення та окупації.

Росія, ймовірно, використає наявність чотирьох ниток трубопроводів “Північний потік -1” та “Північний потік -2”, щоб виправдати мілітаризацію Балтійського моря під приводом захисту енергетичної інфраструктури, подібно до того, що вона робить у Чорному морі.

З цих причин ми виступаємо проти продовження будівництва трубопроводу “Північний потік -2” – проекту, який не є геополітично продуманим та економічно необхідним. Національні уряди та ЄС повинні зробити все можливе, щоб позбавити Росію важеля, з допомогою якого вони зможуть вести гібридну війну проти непокірних націй та досягати згоди з іншими.

Association “Automaidan”, Ukraine

Kathryn and Shelby Cullom Davis Institute for National Security and Foreign Policy, The Heritage Foundation, USA

Defence24.pl, Poland

The New Europe Centre, Ukraine

Centre for Global Studies Strategy XXI, Ukraine

National Advocacy Interest Network ANTS, Ukraine

BiznesAlert.pl, Poland

European Values Center for Security Policy, the Czech Republic

The Warsaw Institute, Poland

Political Capital, Hungary

State Watch, Ukraine

The Sobieski Institute, Poland

AntiCorruption Research and Educational Center, Ukraine

DiXi Group, Ukraine

Casimir Pulaski Foundation, Poland

The Institute of Security and Strategy Foundation, Poland

Jagiellonian Institute, Poland

Civil Control Platform, Ukraine

Anticorruption Action Center, Ukraine

Transparency International Ukraine

Centre for Economic Strategy, Ukraine

Casimir the Great Foundation, Poland

The Republican Foundation, Poland

Foundation DEJURE, Ukraine

Наші платформи

https://ksep.energy/

Незалежний центр підвищення кваліфікації у сфері енергетики

http://ua-energy.org/

Інформаційно-аналітичний ресурс є унікальною платформою для інформування та обговорення основних подій української та міжнародної енергетики.

http://eiti.org.ua/

Національний сайт Ініціативи прозорості видобувних галузей в Україні

Наші платформи

https://ksep.energy/

Незалежний центр підвищення кваліфікації у сфері енергетики

http://ua-energy.org/

Інформаційно-аналітичний ресурс є унікальною платформою для інформування та обговорення основних подій української та міжнародної енергетики.

http://eiti.org.ua/

Національний сайт Ініціативи прозорості видобувних галузей в Україні