Маємо бути готовими, що енергетична незалежність коштує дорого – Президентка DiXi Group на конференції Forbes «Енергія бізнесу» | DiXi Group
DiXi Group Logo
www.upscalerolex.to
29.09.2023

Маємо бути готовими, що енергетична незалежність коштує дорого – Президентка DiXi Group на конференції Forbes «Енергія бізнесу»

Маємо бути готовими, що енергетична незалежність коштує дорого, й за неї треба бути готовими платити, якщо не хочемо заплатити чимось іншим, аніж грішми – Президентка DiXi Group на конференції Forbes «Енергія бізнесу». Так президентка DiXi Group Олена Павленко cформувала один із висновків панельної дискусії «Друга зима війни: загрози, потреби, невідкладні кроки», що відбулася на форумі Forbes Україна «Енергія бізнесу».

Які уроки мусимо вивчити? Що маємо робити вже тепер, аби наші наступні зими проходили без знеструмлень? Це лише одне із багатьох запитань, які поставила президентка DiXi Group, що модерувала захід. 

Учасники дійшли згоди, що для підготовки до прийдешнього й наступних опалювальних сезонів украй важливі ретельна координація зусиль як на локальному, так і на загальнодержавному рівнях, а також готовність покладатися на себе та «бути дорослим».

Останнє нині стає все притаманнішим відповідальному бізнесові, наголосила спікерка панелі Лана Зеркаль. «Усі готуються самотужки, адже розуміють: маємо забезпечити себе, а не лише покладатися на державу», – підкреслила керівниця проєкту ПРООН з відновлення критичної інфраструктури.

Що ж до взаємодії на місцевому рівні, то вона стала одним зі складників успіху, якого досяг Житомир, що спромігся мінімізувати знеструмлення минулої зими. Житомирська міська рада налагодила комунікацію з локальним бізнесом, тамтешні підприємці своєю чергою спілкувалася між собою, тож усім вдалося домовитися й виробити графіки, згідно з якими підприємства по черзі працювали у вихідні й уночі. Результат – базове споживання електроенергії в Житомирі зменшили.

«Це величезна робота. Щодня й по годинах. І готувалися ми до цього заздалегідь. Так, із 2014-го зменшили споживання газу під час опалювального сезону на 50 млн кубів», – поділився досвідом міський голова Житомира Сергій Сухомлин.

Не оминули увагою й імпорт електроенергії. «Навіть виносячи за дужки вірогідність нових масових обстрілів і пошкоджень, пройти цю зиму без нього буде надзвичайно складно», – констатував Голова правління ПрАТ «Національна енергетична компанія Укренерго» Володимир Кудрицький.

«У цьому немає катастрофи, оскільки більшість країн покладаються на імпорт із сусідніх країн, – запевнив голова правління. – Проблема полягає тільки в тому, що імпорт має фізично заходити в українську енергосистему саме тоді, коли він потрібен.

Для цього, на переконання спікера, потрібно завершити синхронізацію правил нашого ринку з європейським і забезпечити економічний стимул імпортувати: або ціна в Україні має сигналізувати про дефіцит, або придумати прозорий і правильний механізм компенсації.

«Мусимо привчити себе якомога повніше послуговуватися тими можливостями, які нам дала синхронізація з Європою. Ми вже в електроенергетичному ЄС і маємо цим користуватися», – закликав Володимир Кудрицький.

Спільно учасники дискусії виокремили ті важливі передумови, з урахуванням яких ми зможемо не тільки перезимувати, а й забезпечимо належне майбутнє галузі та бізнесу зокрема. Тішить, що ми усвідомлюємо, які важливі виклики постали перед нами. Й упоратись із ними зможемо лише разом.

Новини

Наші платформи

https://ksep.energy/

Незалежний центр підвищення кваліфікації у сфері енергетики

http://ua-energy.org/

Інформаційно-аналітичний ресурс є унікальною платформою для інформування та обговорення основних подій української та міжнародної енергетики.

http://eiti.org.ua/

Національний сайт Ініціативи прозорості видобувних галузей в Україні

Наші платформи

https://ksep.energy/

Незалежний центр підвищення кваліфікації у сфері енергетики

http://ua-energy.org/

Інформаційно-аналітичний ресурс є унікальною платформою для інформування та обговорення основних подій української та міжнародної енергетики.

http://eiti.org.ua/

Національний сайт Ініціативи прозорості видобувних галузей в Україні