Команда DiXi Group обговорила енергетичні санкції проти рф та підходи до відновлення України в рамках адвокаційного візиту до США
Президентка Олена Павленко, віцепрезидент Антон Антоненко та директор з досліджень DiXi Group Роман Ніцович в рамках адвокаційної поїздки до США зустрілися з представниками Конгресу, Держдепартаменту та Міністерства фінансів США.
Зокрема, в рамках зустрічей з конгресменом Ллойдом Доггетом та командою конгресмена Майкла Квіглі команда зосередилася на питаннях санкцій проти рф в енергетичному секторі, підготовки України до зимового періоду і на реструктуризації боргу за моделлю debt-for-climate/nature swaps для вивільнення коштів на потреби «зеленої» відбудови України. Конгресмен Доггет висловив підтримку ініціативам та пообіцяв порушити відповідні питання перед виконавчою владою (урядом) США.
Підтримку ідеї застосування так званих «боргових свопів» для «зеленого» повоєнного відновлення підтримали також і в Міжнародному валютному фонді. В ході розмови з старші економісти МВФ Гайко Гессе, Арміною Хачатрян та Джеффрі Каймом також наголосили на важливості відповідної ініціативи з боку уряду України, щоб оцінити вплив такої операції на макрофінансову стабільність та дотримання цільового показника боргової політики до 2030 року.
Питання реструктуризації боргу України за моделлю свопів вдалося торкнутися і під час зустрічі з представниками Міністерства фінансів США. Останні висловили зацікавленість та відкритість до більш детальних пропозицій. Серед іншого, в ході розмови із радником з питань протидії фінансування тероризму і фінансових злочинів Мінфіну США Грантом Мерфі особливу увагу експерти DiXi Group присвятили впровадженню санкцій проти рф, зокрема в ядерному секторі.
Ще одна зустріч, присвячена санкціям у сфері ядерної енергетики, а також потребам енергетики України напередодні опалювального сезону, питанню прозорості сектору та відкриття даних, відбулася в Державному департаменті США.
В цілому адвокаційний візит до Вашингтону допоміг сфокусувати міжнародних партнерів на пріоритетах відновлення, тримаючи в фокусі уваги тему «зеленої» відбудови та просуваючи дотримання балансу між викликами та потребами сьогодення і принципами «зеленої» трансформації.