Інноваційне ІТ-рішення з енергозбереження будівель для України – результат Green Future Hackathon | DiXi Group
DiXi Group Logo
www.upscalerolex.to
logo
26.09.2024

Інноваційне ІТ-рішення з енергозбереження будівель для України – результат Green Future Hackathon  

Українська академія лідерства та Radar Tech провели Green Future Hackathon. 21-22 вересня у Києві 18 команд з усієї країни працювали над розробкою інноваційних рішень для “зеленого майбутнього” України.  

Хакатон об’єднав понад 80 учасників з Києва, Вінниці, Полтави, Хмельницького, Чернівців, Харкова, Фастова, Чернігова, Львову та Житомира. 

За два дні учасники Green Future Hackathon мали створити унікальне ІТ-рішення з енергоефективності й енергозбереження, яке б також сприяло збільшенню обізнаності молоді та її залученості до впровадження Європейського Зеленого Курсу.   

З розробкою інновацій командам допомагали ментори – експерти зі сфери енергоефективності та енергозбереження, інновацій, технологій, маркетингу та бізнес-девелопменту.  

“На Green Future Hackathon ми побачили активних молодих та креативних людей, які вміють створювати нове, прагнуть змін та впливу на майбутнє країни. І головне – вони усвідомлюють важливість енергозбереження, енергоефективності та  зеленого переходу для відновлення та сталого розвитку України. Енергія та активність учасників хакатону була фізично відчутна в залі. Креативні ІТ-рішення, якісні та змістовні презентації – обрати найкращих було важко. Ми вдячні всім учасникам за активність, енергію та натхнення”, —  ділиться враженнями  СЕО інноваційної компанії Radar Tech та членкиня журі Green Future Hackathon Марія Романова. 

Переможці Green Future Hackathon:  

1 місце – команда Liteplo. Розробили платформу з категоризацією типових рішень з енергозбереження будівель на основі аудиту. Команда отримала головний приз хакатону – 150 000 гривень.

2 місце – команда PowerCare. Створили платформу для публікації та пошуку рішень і послуг у сфері енергоефективності. Приз – 75 000 гривень.  

3 місце – команда EcoEnergy. Розробили мобільний застосунок із можливістю перегляду інформації по грантових програмах і кредитних можливостях від банків на екологічні ініціативи за різними категоріями. Команда отримала 35 000 гривень. 

Приз глядацьких симпатій отримали одразу дві команди: Energy-Bat та Sparonix. Спеціальну нагороду від Radar Tech отримала Потужна Енерджі Тім. 

 В доволі стислі терміни команди змогли не лише напрацювати IT-рішення, які б сприяли енергозбереженню та енергоефетктивності споживачів, але й розробити демо-версії кінцевих продуктів. Серед них – централізована веб-платформа для розміщення та пошуку послуг/облднання для енергоефективних рішень, освітні ігри, які дозволять молоді дізнатись більше про можливості ощадливого та ефективного споживання, застосунок, який дозволяє моніторити використанння енергії домогосподарствами й порівнювати з аналогічними середніми показниками по країні та інше. Сподіваюсь, що не тільки переможці, але й кожна з команд, яка взяла участь в Green Future Hackathon, продовжить працювати над інноваційними рішеннями для енергетики та суміжних галузей, адже це дуже потрібно нашій країні в нинішніх умовах.” – зазначив генеральний менеджер в сфері розвитку ринків DiXi Group Андрій Урста. 

 Одна з основних задач хакатону – спрямувати креативні ІТ-індустрії на роздуми про потенційні ноу-хау та винаходи, що сприятимуть досягненню цілі кліматичної нейтральності. Україна має відновитися та пройти відбудову з використанням нових екологічних та низьковуглецевих технологій за стандартами ЄС.  

Дотримання «Зеленого Курсу» – це не тільки зобов’язання України перед європейськими партнерами, але й можливість залучення інвестицій до створення економіки та інфраструктури адаптованих до нових кліматичних умов. Для повноцінного та ефективного впровадження Зеленого Курсу, країні необхідні інноваційні ідеї та рішення. Формування енергоефективної свідомості та обізнаності у цих питаннях українців неодмінно матиме вплив на всі процеси життєдіяльності країни в майбутньому. Особливо важлива активна залученість молоді у досягнення кліматичної нейтральності”, — переконана виконавча директорка Української Академії Лідерства Євгенія Матейчук. 

Партнер Green Future Hackathon Державна агенція з енергозбереження та ефективності України запропонувала переможцям хакатону пройти стажування з подальшою можливістю співпраці. 

Green Future Hackathon організовано Українською академією лідерства у співпраці з Radar Tech в рамках проєкту «Інтеграція сталого розвитку в Україні відповідно до Європейського зеленого курсу*», що фінансується ЄС. Захід реалізується за підтримки Програми сприяння громадській активності «Долучайся!», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) та здійснюється Pact в Україні; а також Ukraine-Moldova American Enterprise Fund, і у партнерстві з Держенергоефективності України.  
*Проєкт реалізується консорціумом громадських організацій, зокрема ГО “Ресурсно-аналітичний центр “Суспільство і довкілля”, Добровільне обʼєднання органів місцевого самоврядування-асоціація “Енергоефективні міста України”, ГО “Українська академія лідерства”, ГО “Жіночий енергетичний клуб України”, ГО “Дзига”, ГО “Плато” під загальною координацією ГО “Діксі ГРУП”. 

Наші платформи

https://ksep.energy/

Незалежний центр підвищення кваліфікації у сфері енергетики

http://ua-energy.org/

Інформаційно-аналітичний ресурс є унікальною платформою для інформування та обговорення основних подій української та міжнародної енергетики.

http://eiti.org.ua/

Національний сайт Ініціативи прозорості видобувних галузей в Україні

Наші платформи

https://ksep.energy/

Незалежний центр підвищення кваліфікації у сфері енергетики

http://ua-energy.org/

Інформаційно-аналітичний ресурс є унікальною платформою для інформування та обговорення основних подій української та міжнародної енергетики.

http://eiti.org.ua/

Національний сайт Ініціативи прозорості видобувних галузей в Україні