Громадянське суспільство відіграє ключову роль у процесі повоєнного відновлення України | DiXi Group
DiXi Group Logo
www.upscalerolex.to
logo
03.10.2022

Громадянське суспільство відіграє ключову роль у процесі повоєнного відновлення України

Для побудови якісної політики відновлення України вкрай необхідно розуміти важливість ролі громадськості у цих процесах. Дану тему 29-30 вересня обговорювали учасники конференції «Зі стійкості до відновлення: ключова роль громадянського суспільства України», серед яких була і президентка DiXi Group Олена Павленко.

Захід об’єднав представників українського громадянського суспільства, візіонерів та галузевих фахівців, волонтерів, урбаністів, незалежні медіа, бізнес, соціальних інноваторів, представників уряду та органів місцевого самоврядування, а також представників донорської спільноти та міжнародних організацій.

“Громадянське суспільство є важливою опорою для підтримки тих, хто постраждав від війни. 60% українців наразі є волонтерами, а переважна більшість гуманітарної допомоги була надана саме громадянським суспільством, – зауважив Ремі Дюфло, заступник голови Представництва ЄС в Україні. – Лідерство громадянського суспільства  в діалозі на місцевому та національному рівні надає процесу відновлення легітимності та експертних знань”.

Олена Павленко під час на панелі про інноваційне, справедливе, зелене і орієнтоване на людей відновлення, висвітлила одразу кілька проблемних питань: необхідність відновлення та покращення процедури прозорих закупівель, а також важливість покращення корпоративної звітності.

“Як тільки почалась війна, закупівлі через ProZorro були суттєво обмежені. І для нас дуже важливо, щоб відразу після війни, як тільки закінчаться певні загрози, процедура закупівель через ProZorro була відновлена, можливо, навіть покращена, – наголосила Олена Павленко. – Окремі представники влади вже натякають, що не всі дані можуть відкритись після війни. Але якщо подивитись на вимоги Європейського Союзу, то вони передбачають значно більшу публікацію даних. Підозрюю, що і до нас вимоги щодо публікації даних будуть значно вищими. Причому не тільки в енергетиці, але й в інших секторах економіки”, – додала вона.

Виступ президентки DiXi Group Олени Павленко

Дані ідеї також викладені у “Принципах відновлення та стійкості”, що були спільно розроблені DiXi Group, Інститутом аналітики і адвокації, Інститутом економічних досліджень і політичних консультацій та Центром економічних стратегій, і оприлюднені під час конференції.

Олександр Сушко, представник організаторів, виконавчий директор Міжнародного фонду “Відродження” резюмував подальші необхідні дії громадянського суспільства для успішного відновлення України.

“Стала участь, сталий інтерес та готовність брати на себе лідерство і демонструвати певний продукт, вибудовувати спільноти і коаліцій – необхідні кроки, щоб брати повноцінну участь у повоєнному відновленні, – сказав під час виступу О. Сушко. – Тож дуже важливо найближчі місяці ефективно використати для оформлення конкретних пропозицій, які можна презентувати владі, міжнародним партнерам і суспільству”. 

Відео-запис з Конференції доступний на Facebook сторінці Міжнародного фонду “Відродження” – https://bit.ly/3C22giq 

Публікація підготовлена за підтримки Міжнародного фонду “Відродження” у рамках проєкту “Підтримка декарбонізації економіки України через розробку нових моделей фінансування за рахунок використання боргових зобов’язань”. Матеріал відображає позицію авторів і не обов’язково відображає позицію Міжнародного фонду “Відродження”.

Наші платформи

https://ksep.energy/

Незалежний центр підвищення кваліфікації у сфері енергетики

http://ua-energy.org/

Інформаційно-аналітичний ресурс є унікальною платформою для інформування та обговорення основних подій української та міжнародної енергетики.

http://eiti.org.ua/

Національний сайт Ініціативи прозорості видобувних галузей в Україні

Наші платформи

https://ksep.energy/

Незалежний центр підвищення кваліфікації у сфері енергетики

http://ua-energy.org/

Інформаційно-аналітичний ресурс є унікальною платформою для інформування та обговорення основних подій української та міжнародної енергетики.

http://eiti.org.ua/

Національний сайт Ініціативи прозорості видобувних галузей в Україні