Green Deal Ukraїna: Helmholtz-Zentrum Berlin розпочинає реалізацію проєкту з питань енергетики та клімату в Україні | DiXi Group
DiXi Group Logo
en
www.upscalerolex.to
logo
Головна » Новини » Green Deal Ukraїna: Helmholtz-Zentrum Berlin розпочинає реалізацію проєкту з питань енергетики та клімату в Україні
08.06.2023

Green Deal Ukraїna: Helmholtz-Zentrum Berlin розпочинає реалізацію проєкту з питань енергетики та клімату в Україні

Green Deal Ukraїnа, що фінансується Федеральним міністерством освіти та досліджень Німеччини у співпраці з партнерськими установами в Україні та Польщі створює аналітичний центр з питань енергетики та клімату в столиці України місті Києві. Мета – надання незалежних та науково обґрунтованих порад з питань відновлення сталої енергетичної системи в Україні. Адже впровадження енергетичного та кліматичного законодавства є обов’язковою умовою вступу України до ЄС. Проект стартував 1 червня 2023 року і триватиме чотири роки.

Разом із Helmholtz-Zentrum Berlin в проекті також беруть участь партнери з Польщі та України. Вони працюватимуть з Берліна, Києва та Варшави. Ключовим партнером у Польщі є Forum Energii, провідний аналітичний центр з питань енергетики та клімату, в Україні – аналітичний центр, що фокусується на дослідженннях та консультаціях у сфері енергетики, ВДЕ та безпеки, DiXi Group; Київська школа енергетичної політики (KSEP) та Центр екологічних ініціатив Eкодія. Заплановані  напрями діяльності включають збір даних та моделювання, розробку аналітичних продуктів та навчальних програм з питань енергетичного переходу. 

Заступник Міністра енергетики України Ярослав Демченков зазначає: «Майбутнє України та її народу – в ЄС. Зокрема, професійна підготовка, а також співпраця для модернізації та реконструкції енергетичного сектору є вирішальними. Вітаю тристоронній проект, який буде дуже корисним для моєї країни».

Федеральний міністр досліджень Беттіна Старк-Ватцінґер наголошує: «Німеччина підтримує Україну на всіх рівнях: цивільному, військовому, а також у виконанні вимог для переговорів про вступ до ЄС. Зокрема, енергетичний сектор, який особливо сильно постраждав, необхідно відновити та зробити його стійким. Німеччина має видатний досвід в цій сфері, яким ми раді поділитися з Україною. Тому Green Deal Ukraїnа є важливим внеском у кількох аспектах такої роботи».

Професор, доктор Бернд Рех, науковий директор Helmholtz-Zentrum Berlin (HZB), зазначає: «Наші дослідження в Helmholtz-Zentrum Berlin спрямовані на розробку нових технологій для сталої трансформації енергетичного сектору. У тісній співпраці з нашими колегами з Польщі та України ми хочемо зробити свій внесок у проект Green Deal Ukraїna, спільно та швидко розробляючи рішення для майбутньої енергетичної системи України та сприяти їх впровадженню».

Проект також буде представлено на Конференції з відновлення України у Лондоні (21-22 червня 2023 року). Презентація проєкту в Києві відбудеться у вересні 2023 року.

Контактна особа: доктор Сюзанна Ніс, керівник проекту Green Deal Ukraine

Helmholtz-Zentrum Berlin. Albert-Einstein-Str. 16, 12489 Берлін

Телефон +49 30 8062 -13122 / Моб. +49 159 01346944 / Пошта: susanne.nies@helmholtz.berlin.de

https://greendealukraina.org

Helmholtz‐Zentrum Berlin für Materialien und Energie (HZB) є дослідницьким центром відомим своїм досвідом та репутацією в галузі енергетичних досліджень та матеріалознавства. Ми розробляємо матеріали для інноваційних сонячних елементів і встановили кілька світових рекордів в цій сфері. Helmholtz Zentrum Berlin досліджує матеріали, які накопичують енергію, наприклад, батареї. Одним із головних напрямів діяльності являється розроблення інноваційні матеріалів для каталізу для виробництва екологічно нейтрального зеленого водню або для перетворення CO2 на цінну сировину. Ми аналізуємо квантові матеріали для енергоефективних інформаційних технологій. Дослідження проводяться за допомогою синхротрона BESSY II, завдяки якому як наші фахівці, так і близько 3000 дослідників з усього світу щороку мають доступ до найсучасніших інструментів і методів. З персоналом в кількості 1200 співробітників і річним бюджетом близько 150 мільйонів євро, ми є однією з найбільших дослідницьких установ Берліні. HZB є членом Асоціації Гельмгольца (Helmholtz Association), найбільшої дослідницької організації Німеччини.

Більш детальна інформація за посиланням: www.helmholtz-berlin.de 

Асоціація Гельмгольца (Helmholtz Association):

Діяльність Асоціації Гельмгольца спрямована на  вирішення проблемних питань сучасності за допомогою передових досліджень. Близько 45 000 працівників у 18 центрах Асоціації Гельмгольця з унікальними дослідницьким обладнанням світового рівня працюють над формуванням світу завтрашнього дня.

Більш детальна інформація за посиланням: www.helmholtz.de 

Наші платформи

https://ksep.energy/

Незалежний центр підвищення кваліфікації у сфері енергетики

http://ua-energy.org/

Інформаційно-аналітичний ресурс є унікальною платформою для інформування та обговорення основних подій української та міжнародної енергетики.

http://eiti.org.ua/

Національний сайт Ініціативи прозорості видобувних галузей в Україні

Наші платформи

https://ksep.energy/

Незалежний центр підвищення кваліфікації у сфері енергетики

http://ua-energy.org/

Інформаційно-аналітичний ресурс є унікальною платформою для інформування та обговорення основних подій української та міжнародної енергетики.

http://eiti.org.ua/

Національний сайт Ініціативи прозорості видобувних галузей в Україні