ЄС має стимулювати зміни у законах країн-членів для конфіскації російських активів – DiXi Group | DiXi Group
DiXi Group Logo
en
www.upscalerolex.to

за період

logo
Головна » Новини » ЄС має стимулювати зміни у законах країн-членів для конфіскації російських активів – DiXi Group
16.02.2023

ЄС має стимулювати зміни у законах країн-членів для конфіскації російських активів – DiXi Group

Європейський Союз має розробити і запровадити механізм, який стимулюватиме країни-члени внести зміни у своє національне законодавство, щоб конфіскувати російські активи. Без такого кроку рішення про конфіскацію буде залишатись лише добровільною ініціативою невеликої кількості країн Східної Європи та Балтії.

Про це йшлося під час адвокаційного візиту команди аналітичного центру DiXi Group до Брюсселю, в рамках адвокації подальших санкцій проти росії в сфері енергетики та конфіскації російських активів, заморожених у країнах-членах ЄС.

«Ті країни, які можуть конфіскувати найбільшу кількість російських активів, не будуть поспішати розробляти власні механізми відчуження. Вони чекатимуть на сигнали та стимули з боку ЄС, — коментує за результатами поїздки президент аналітичного центру DiXi Group Олена Павленко. — Тому від Європейської Комісії та Європейського парламенту зараз вимагається розробити рамковий механізм, який би дозволив назвати дії росії в Україні злочином, який має тягнути за собою покарання. На основі цього механізму члени ЄС повинні будуть застосувати конфіскацію російських активів на своїй території». 

У рамках поїздки відбулись зустрічі з депутатами-членами Європейського парламенту та Єврокомісії — обговорено можливі наступні кроки в санкційному тиску на росію, зокрема подальше зниження граничних цін на російську нафту та нафтопродукти, розширення санкцій на сферу атомної енергетики, кращий моніторинг за виконанням учасниками ринків санкційних вимог. Також, команда DiXi Group передала спільне звернення низки громадських організацій із закликом для посилення тиску на енергетичний сектор росії.

«Санкції проти росії діють, але все ще залишається простір для того, щоб посилювати їх вплив. Росія досі отримує прибутки від продажу нафти та газу, а доходи від експорту ядерного палива і технологій навіть зростають. Тому ЄС не повинен зупинятись у розробці та запровадженні нових пакетів санкцій проти росії», – заявив Роман Ніцович, директор з досліджень DiXi Group.

Тема подальших санкцій та конфіскації російських активів була предметом зустрічі DiXi Group і з аналітичними центрами та громадськими організаціями, що працюють в Брюсселі. Обмін позиціями і думками між експертами допоможе в майбутньому кращій координації та кращій адвокаційній роботі з посилення тиску на росію.

Поїздка експертів DiXi Group до Брюсселю була здійснена в рамках проекту Міжнародного Фонду «Відродження» «Адвокація «зеленого» відновлення України через посилення підтримки України та послаблення російського впливу в ЄС».

Новини

Наші платформи

https://ksep.energy/

Незалежний центр підвищення кваліфікації у сфері енергетики

http://ua-energy.org/

Інформаційно-аналітичний ресурс є унікальною платформою для інформування та обговорення основних подій української та міжнародної енергетики.

http://eiti.org.ua/

Національний сайт Ініціативи прозорості видобувних галузей в Україні

Наші платформи

https://ksep.energy/

Незалежний центр підвищення кваліфікації у сфері енергетики

http://ua-energy.org/

Інформаційно-аналітичний ресурс є унікальною платформою для інформування та обговорення основних подій української та міжнародної енергетики.

http://eiti.org.ua/

Національний сайт Ініціативи прозорості видобувних галузей в Україні