Експерти рекомендують Україні розробити стратегію приєднання до ЄЗК | DiXi Group
DiXi Group Logo
en
www.upscalerolex.to

за період

logo
Головна » Новини » Експерти рекомендують Україні розробити стратегію приєднання до ЄЗК
10.02.2023

Експерти рекомендують Україні розробити стратегію приєднання до ЄЗК

Українським стейкхолдерам необхідно розробити стратегію планомірного приєднання України до Європейського зеленого курсу (ЄЗК). Вона має включати кроки із впровадження в перспективі 10-15 років елементів активної декарбонізації та уніфікації підходів України та ЄС до цього процесу.

Про це йдеться у дослідженні фахівців Програми європейських студій “Рада зовнішньої політики “Українська призма” у партнерстві з Представництвом Фонду ім. Ф.Еберта в Україні “Місце України у спільній енергетичній політиці ЄС: реципієнт практик чи ініціативний партнер”.

Аналітики “Української призми” інтерв’ювали українських та європейських експертів, в тому числі, з питання перспектив долучення України до ЄЗК.

Зокрема президентка аналітичного центру DiXi Group Олена Павленко в інтерв’ю зазначила, що в цьому контексті дуже великий прогрес зробила Європейська Комісія.

У новому пакеті документів та стратегій інституції щодо енергетики цього року Україна посідає чільне місце та є учасницею багатьох перспективних програм та нових угод. Фактично, на цьому етапі завдання обох сторін – визначити чіткі хронологічні межі, показники успішності та почати процес імплементації нових стратегій“, – зазначила Олена Павленко.

Загалом всі експерти, опитані в межах цього дослідження, схвально відгукнулися про можливість долучення України до ЄЗК, хоча, як підкреслила Олена Павленко, наразі юридично Україна як країна-кандидат не може стати повноцінною частиною цієї політики.

Проте з точки зору ресурсно-технічного потенціалу та можливого позитивного впливу, на думку керівниці Офісу реформ при Міністерстві енергетики Олени Осмоловської, держава вже здатна бути конструктивною частиною ЄЗК.

Опитані фахівці зазначали, що у відносинах ЄС та України спільна політика щодо зеленого переходу, подальшої декарбонізації та відмови від викопного палива є довгостроковою, стратегічною перспективою. Проте поточні тактичні завдання не дозволяють в короткій перспективі говорити про успішність ініціатив в сфері приєднання України до ЄЗК.

Нагадаємо, український уряд у 2020 році почав перемовини з ЄС про приєднання до Європейського зеленого курсу. Долучення до цієї ініціативи додатково стимулювало б українську державу збільшувати частку альтернативних джерел у виробництві енергії та давало б доступ до інвестицій для реалізації такої цілі.

Докладніше про реалізацію принципів та цілей ЄЗК в Україні протягом 2022 року читайте в річному моніторинговому звіті “Україна та Європейський зелений курс”.

Новини

Наші платформи

https://ksep.energy/

Незалежний центр підвищення кваліфікації у сфері енергетики

http://ua-energy.org/

Інформаційно-аналітичний ресурс є унікальною платформою для інформування та обговорення основних подій української та міжнародної енергетики.

http://eiti.org.ua/

Національний сайт Ініціативи прозорості видобувних галузей в Україні

Наші платформи

https://ksep.energy/

Незалежний центр підвищення кваліфікації у сфері енергетики

http://ua-energy.org/

Інформаційно-аналітичний ресурс є унікальною платформою для інформування та обговорення основних подій української та міжнародної енергетики.

http://eiti.org.ua/

Національний сайт Ініціативи прозорості видобувних галузей в Україні