Експерти DiXi Group провели лекції для молоді в рамках екологічних таборів «Об’єднані Україною»
З 7 по 19 серпня у Трускавці, Львові та Тернополі відбулися екологічні табори для активної молоді. Організатором таборів став центр «Сила молоді» Української академії лідерства в партнерстві з DiXi Group та спільно з консорціумом громадських організацій в межах проєкту «Інтеграція сталого розвитку в Україні відповідно до Європейського зеленого курсу». Зокрема, лекції для учасників екокемпів прочитали експерти DiXi Group, ресурсно-аналітичного центру «Суспільство і довкілля» та Асоціації «Енергоефективні міста України».
Табори проводяться з метою підвищення обізнаності школярів та студентів про адаптацію до зміни клімату, сталі та екологічні підходи у плануванні проєктів, а також про засади Європейського зеленого курсу та енергоефективність.
«Вразило, як молодь миттєво гуртувалася навколо певних проблем і знаходила нестандартні рішення. Недарма говорять, що майбутнє за молоддю, й у цьому я пересвідчилася саме тут», – каже аналітикиня DiXi Group Альона Корогод про учасників екотабору «Об’єднані Україною».


Читаючи лекції про енергоефективність в Україні та ЄС, експертка проєкту «Інтеграція сталого розвитку в Україні відповідно до Європейського зеленого курсу» не один раз чула від учасників запитання «А що я особисто можу зробити, аби мої друзі, рідні, сусіди та моя країна були енергонезалежними?».
Разом із аналітикинею студенти розібрались у ключових відмінностях між поняттями «енергоефективності» та «енергозбереження», а також розробили власні проєкти енергоефективних будинків.
Аналітик Андрій Урста під час своїх лекцій поділився тим, як влаштовані енергетичні ринки, та чому енергетика важлива для втілення кліматичних амбіцій України. І найбільше акцентував на цікавості до заглиблення навіть у складні теми, як-то регулювання.
«Рівень підготовки наших учасників був різним – від студентів профільних факультетів до зацікавлених темою екології школярів. Водночас, ініціативність виявляли всі, ставили додаткові запитання та намагалися розібратись у структурі енергоринків, їхніх типах, відмінностях від інших ринків, ключових особливостях регулювання в ЄС, успіхах України на шляху до запровадження аналогічного регулювання, а також у тому, що ще належить зробити», – розповідає лектор.


Коротко розглянули те, як #ЄЗК та його цілі мають змінити енергетичні ринки країн ЄС. Подискутували про те, чи зможе Україна відтворити європейську модель енергетичних ринків, і які основні несприятливі фактори належить подолати на шляху до такого відтворення.
Нагадаємо, що у вересні відбудеться останній екологічний табір! Тож якщо ви цікавитеся змінами клімату, екологічними підходами у плануванні й енергоефективністю та хочете стати частиною спільноти, яка робитиме міста та громади кращими для життя – реєструйтеся зараз та очікуйте на деталі!
Проєкт здійснюється за підтримки уряду України. Літні табори проводяться за фінансової допомоги Європейського Союзу в межах проєкту «Інтеграція сталого розвитку в Україні відповідно до Європейського зеленого курсу».
Проєкт реалізується консорціумом громадських організацій, зокрема, Ресурсно-аналітичним центром «Суспільство і довкілля», добровільним об’єднанням органів місцевого самоврядування «Асоціація “Енергоефективні міста України”», ГО «Українська академія лідерства», ГО «Жіночий енергетичний клуб України», ГО «Дзига», ГО «Плато» під загальною координацією ГО «ДІКСІ ГРУП».