Директор з досліджень DiXi Group презентував основні цілі, політики та заходи по напрямку «Енергетична безпека» у рамках розробки НПЕК
30 листопада відбулися публічні консультації за напрямком «Енергетична безпека» у рамках розробки Національного плану з енергетики та клімату (НПЕК), до якої залучений аналітичний центр DiXi Group. Директор з досліджень Роман Ніцович презентував основні цілі, політики та заходи по напрямку «Енергетична безпека». Аналітичний центр бере участь у розробці Плану.
Участь у заході взяли представники Міністерства економіки України, аналітичного центру DiXi Group, представники неурядових організацій, учасники енергетичних ринків, представники державних органів та органів місцевого самоврядування.
«У вересні ми почали отримувати пропозиції для проведення подібних консультацій. Проте не могли розпочати їх раніше, оскільки розробляли основні параметри НПЕК. Це було важливим етапом, який надав нам можливість підготувати підґрунтя для ефективних дискусій. Тепер ми розпочали публічні консультації. І мета сьогоднішньої зустрічі не лише представити вам наші ідеї, але й почути ваші пропозиції та коментарі», — поділився деталями розробки НПЕК Олексій Соболев.
Роман Ніцович, директор з досліджень DiXi Group, ознайомив учасників консультацій з ключовими документами державної політики, стратегіями та заходами вирішення викликів, які стоять перед енергетичною безпекою країни. У своїй презентації експерт підкреслив, що енергетична безпека є важливим аспектом сталого розвитку України. Він наголосив на необхідності співпраці всіх зацікавлених сторін для досягнення цієї мети.
«Якщо на найближчий рік-два актуальними заходами будуть забезпечення фізичного, інженерно-технічного та кіберзахисту об’єктів критичної енергетичної інфраструктури, то в середньостроковій перспективі – це подолання імпортозалежності та вихід на нетто-експорт в окремих галузях, побудова системи резервів за європейським зразком та дотримання стандартів надійності постачання газу й електроенергії», – розповів Роман Ніцович.
Олександр Дячук, представник Інституту економіки та прогнозування НАН України, під час свого виступу презентував різні варіанти розвитку енергетичної системи та їхній вплив на енергетичну безпеку країни.
«Суттєве підвищення енергоефективності, розвиток відновлюваної енергетики, збільшення видобутку власних енергоресурсів разом із розширенням та актуалізацією енергетичної інфраструктури можуть суттєво підвищити стійкість енергетичної системи України та енергетичну безпеку країни», – деталізував він.
Наприкінці зустрічі учасники домовилися направити свої пропозиції, які в майбутньому допоможуть вдосконалити стратегічні напрямки НПЕК.
ДОВІДКОВО: Міністерство економіки України координує розробку НПЕК, до якої долучені всі ключові міністерства і відомства спільно з аналітичним центром DiXi Group та ДУ «Інститут економіки та прогнозування НАН України» за підтримки Посольства Великої Британії та Net Zero World Initiative.