Досвід стійкості української енергосистеми – у полі зору США
В кінці лютого у Вашингтоні представники DiXi Group з експертами сектору енергетики обговорили політику енергетичної безпеки України під час війни й у період післявоєнного відновлення. Першочергово воно стосувалося проблем енергетичної безпеки, які постають перед Україною під час війни.
Аналітикиня DiXi Group Альона Корогод під час зустрічі із американськими колегами у стінах Бібліотеки Конгресу США зазначила, що, незважаючи на всі труднощі, Україна вже підходить до завершення найтяжчого опалювального сезону за всю історію незалежності країни.
«Україна витримала російський енергетичний терор завдяки незламності українців і допомозі партнерів. – зазначила Альона Корогод. – Отриманий досвід допоможе країні краще підготуватися до наступного опалювального сезону і збудувати нову децентралізовану енергосистему, яка буде стійкою до будь-якої агресії. Цей досвід також буде корисний країнам, які думають про свою енергонезалежність і безпеку».
Пол Массаро, старший політичний радник Гельсінської комісії США з питань енергетичної безпеки, відзначив, що український досвід стійкості та протидії загрозам і кібератакам в Україні вивчають для користування у посиленні енергетичної системи США.
Експерти окремо обговорили питання відновлення України та української енергетики з Євгеном Віндманом, полковником армії США, експертом з національної безпеки та міжнародного права. Він активно допомагає Україні у політичному консультуванні та розслідуваннях злочинів рф проти України. Альона Корогод наголосила, що у відновленні країни, зокрема її енергетики, необхідно застосовувати принципи сталості. При цьому обов’язково потрібно враховувати політику декарбонізації, щоб забезпечити додаткову стійкість та незалежність системи й окремих споживачів.
Матеріал підготовлено за підтримки Міжнародного фонду “Відродження” у рамках проєкту “Підтримка декарбонізації економіки України через розробку нових моделей фінансування за рахунок використання боргових зобов’язань”. Матеріал відображає позицію автора і не обов’язково відображає позицію Міжнародного фонду “Відродження”.