Для розвитку водневої енергетики необхідна правова база – рекомендації експертів | DiXi Group
DiXi Group Logo
en
www.upscalerolex.to
logo
Головна » Новини » Для розвитку водневої енергетики необхідна правова база – рекомендації експертів
30.09.2021

Для розвитку водневої енергетики необхідна правова база – рекомендації експертів

30 вересня DiXi Group провів обговорення «Правова база для розвитку водневої енергетики: міжнародний досвід та ситуація в Україні».

Під час заходу обговорювалися питання правового регулювання водневої галузі в ЄС та інших країнах світу, а також ситуація в Україні – якою є державна політика щодо розвитку водневої галузі, та які є потенційні можливості.

У рамках заходу аналітики презентували дослідження «Правова база для розвитку водневої енергетики: міжнародний досвід та ситуація в Україні».

«Останнім часом тема використання водню набуває широкого розголосу не лише у представників енергетичного сектору, а й інших дотичних секторів, що борються за декарбонізацію, – зазначила експертка проєкту «Сприяння участі України у Європейському зеленому курсі у сферах енергетики та довкілля» Альона Корогод. – У ЄС вважають, що оскільки водень є універсальним енергоресурсом, саме він може зіграти ключову роль на шляху до кліматичної нейтральності».

Експертка проекту «Сприяння участі України у Європейському зеленому курсі у сферах енергетики та довкілля» Юлія Огаренко оцінила потенційні можливості виробництва та використання водню в Україні.

Аналітики рекомендували розробити рамкову нормативно-правову базу для розвитку водневої енергетики та «дорожню карту» для її втілення. Також необхідно забезпечити розробку та впровадження технічних стандартів, зокрема щодо гарантій походження водню, вивчити доцільність перегляду норм кодексів ГТС та ГРМ. Важливо забезпечити підтримку наукових досліджень у сфері виробництва, транспортування, зберігання та використання водню.

Підтримав необхідність розробки законодавства щодо водню під час заходу і державний експерт Міністерства енергетики Євген Россіков, який ознайомив учасників із основними моментами державної політики із розвитку водневої галузі.

Про потенційні можливості, забезпечення нормативно-правової бази розповіла старша юристка юридичної фірми Asters Марта Галабала.

Віцепрезидентка Енергетичної асоціації “Українська воднева рада” Поліна Казакевич акцентувала увагу на тому, що необхідно стимулювати пілотні водневі проекти, а для них потрібна нормативна регуляція ринку.

Директор із стратегії розвитку РГК Станіслав Казда розповів про екперименти із воднем, які компанія провела і готується втілити.

«Необхідно розуміти, що тільки Україні необхідно 75 млрд. кубів водню у рік для заміщення природного газу. Додатково ще потрібено для заміщення дизельного палива. Green Deаl – це повний відхід від вуглецевого палива. Важливо зрозуміти, як Україна забезпечить водень для власних потеб, споживачів, – сказав Станіслав Казда. –  На основі наших екпериментів у нас уже є розуміння, які правові документи необхідні Україні для цього. На сьогоднішній день, як мінімум, 20 базових документів потрібно змінити. Необхідно «з нуля» писати правила експлуатації та безпеки роботи з мережами, з воднем».

Начальник управління розвитку мережі оператора ГТС України Микола Каденський зокрема зупинився на питанні технічного транспортування водню у мережах ГТС, на планах співпраці з міжнародними партнерами, інвесторами для розробки водневих проектів.

«Створюється нова галузь, складніша за газову і ближча до атомної за складністю, по безпеці, – сказав Микола Каденський. – Я думаю, що Україна рухається правильним шляхом: стратегія, нормативна база, потім галузеві стнадарти… Потрібно не поспішати і планомірно працювати на підготовчому етапі. Потрібен діалог про інфраструктуру».

Переглянути запис трансляції заходу.

Захід організовано за підтримки Європейського Союзу та Міжнародного Фонду «Відродження» в межах грантового компоненту проєкту EU4USociety.
Матеріали заходу відображають позицію авторів і не обов’язково відображають позицію Міжнародного фонду «Відродження» та Європейського Союзу.

Наші платформи

https://ksep.energy/

Незалежний центр підвищення кваліфікації у сфері енергетики

http://ua-energy.org/

Інформаційно-аналітичний ресурс є унікальною платформою для інформування та обговорення основних подій української та міжнародної енергетики.

http://eiti.org.ua/

Національний сайт Ініціативи прозорості видобувних галузей в Україні

Наші платформи

https://ksep.energy/

Незалежний центр підвищення кваліфікації у сфері енергетики

http://ua-energy.org/

Інформаційно-аналітичний ресурс є унікальною платформою для інформування та обговорення основних подій української та міжнародної енергетики.

http://eiti.org.ua/

Національний сайт Ініціативи прозорості видобувних галузей в Україні