DiXi Group розпочинає виконання проєкту щодо Green Deal | DiXi Group
DiXi Group Logo
en
www.upscalerolex.to
logo
11.01.2021

DiXi Group розпочинає виконання проєкту щодо Green Deal

Аналітичний центр DiXi Group продовжує досліджувати питання Європейського зеленого курсу і розпочинає діяльність у межах проєкту EU4USociety “Сприяння участі України в Європейському зеленому курсі у сферах енергетики та довкілля”, що триватиме з січня по серпень 2021 року.

Починаючи з 2019 року команда ГО «ДІКСІ ГРУП» активно реагує на питання Європейського зеленого курсу (Green Deal). Зокрема, експертами організації, спільно з партнерськими організаціями, було проаналізовано вплив ЄЗК на енергетику в Україні, проведено тренінг «Green Deal: особливості імплементації в ЄС та в Україні» для держслужбовців (за підтримки посольства Великої Британії), спільно з Комітетом ВРУ з питань інтеграції України до ЄС та за підтримки Міжнародного фонду «Відродження» організовано комітетські слухання по ЄЗК, за підтримки Міжнародного фонду «Відродження» випущено два аналітичні матеріали (policy briefs) з рекомендаціями: «Нова політика ЄС з «циркулярної» економіки: можливості для України» та «Нова промислова стратегія ЄС: можливості для України».

Метою нового проєкту “Сприяння участі України в Європейському зеленому курсі у сферах енергетики та довкілля” (Promoting Ukraine’s Participation in the European Green Deal in the fields of energy and environment) є посилення ролі громадянського суспільства в прискоренні гармонізації політик України у сферах енергетики та довкілля з Європейським зеленим курсом, а також інформування головних зацікавлених сторін щодо розвитку Європейського зеленого курсу, фасилітація взаємодії між ними, що в результаті сприятиме втіленню урядом стратегічних секторальних документів та законодавства, що відповідають принципам ЄЗК.

Цільова аудиторія проєкту включає державних службовців, народних депутатів, представників експертного середовища в сферах дотичних до ЄЗК, а також представників секторів промисловості, які зазнають впливу від впровадження політик ЄЗК, журналістів центрального та місцевого рівнів, громадські організації у сферах енергетики та захисту довкілля.

Втілення проєкту дозволить забезпечити ефективну та вчасну діагностику гармонізації політик України та ЄС в частині імплементації стратегій Європейського зеленого курсу, а також підвищить обізнаність українських зацікавлених сторін – органів влади, громадськості, бізнесу – про пріоритети “зеленого” курсу та стан його реалізації в Україні шляхом проведення інформаційно-просвітницької роботи.

Задля посилення спроможності та привернення уваги громадськості до Європейського зеленого курсу, проєкт має на меті запровадити системний моніторинг практик та реформ у сферах енергетики та довкілля, які відповідають прагненням України в рамках ЄЗК. Додатково, «ДІКСІ ГРУП» здійснюватиме моніторинг змін в енергетичній політиці України, які стосуються швидкості та якості запровадження політики декарбонізації, для платформи Energy Policy Tracker, та включатиме аналіз цих даних в матеріалах, що розроблятимуться у рамках проєкту.

Крім того, планується проведення міжсекторальних обговорень із залученням представників бізнес-спільнот, держслужбовців та інших зацікавлених сторін, де в рамках дискусій кожна цільова група поділиться баченнями та індикаторами якісного реформування відповідного сектору задля долучення України до Європейського зеленого курсу.

Заплановані активності будуть здійснюватися ГО «ДІКСІ ГРУП» у межах проєкту EU4USociety “Сприяння участі України в Європейському зеленому курсі у сферах енергетики та довкілля”. У 2020 році Міжнародний фонд «Відродження» за фінансової підтримки ЄС розпочав проєкт EU4USociety. Його загальною метою є посилення залучення, сталості, спроможності, актуальності та впливу українського громадянського суспільства у вирішенні актуальних внутрішніх, регіональних та глобальних викликів.

Наші платформи

https://ksep.energy/

Незалежний центр підвищення кваліфікації у сфері енергетики

http://ua-energy.org/

Інформаційно-аналітичний ресурс є унікальною платформою для інформування та обговорення основних подій української та міжнародної енергетики.

http://eiti.org.ua/

Національний сайт Ініціативи прозорості видобувних галузей в Україні

Наші платформи

https://ksep.energy/

Незалежний центр підвищення кваліфікації у сфері енергетики

http://ua-energy.org/

Інформаційно-аналітичний ресурс є унікальною платформою для інформування та обговорення основних подій української та міжнародної енергетики.

http://eiti.org.ua/

Національний сайт Ініціативи прозорості видобувних галузей в Україні