DiXi Group провів навчання для 10 громад з розвитку інституційної спроможності
В рамках проєкту з розробки Муніципальних енергетичних планів для громад (МЕП) команда DiXi Group провела навчальний семінар з розвитку їх інституційної спроможності.
Учасники проєкту дізналися про важливі кроки, які варто здійснити кожній громаді як “інституційному організму” для того, щоб їх спроможність підвищувалася.
“У цьому проєкті ми намагаємось не лише допомагати в написанні Муніципальних енергетичних планів (МЕП), але й всесторонньо сприяти вашому розвитку та підвищувати вашу кваліфікацію як спеціалістів у громадах. Такі навчальні ініціативи ми проводимо з метою підвищення ваших спроможностей у реалізації МЕПів, адже без розбудови експертного потенціалу всередині команд неможливо втілити навіть найбільш якісно написаний документ”, – наголосила у вступному слові генменеджерка у сфері сталого розвитку DiXi Group Вікторія Коваленко.
Під час семінару експертка проєкту Тамара Буренко розповіла, що саме потрібно робити громадам для підвищення їх спроможності:
- дбати про стійкість організації (здатність вистояти у кризових ситуаціях та адаптуватись до нових умов) та її імідж;
- підвищувати кваліфікацію персоналу;
- фіксувати роботу структурного підрозділу чи проєкту (для поточної комунікації і збереження інформації);
- проводити публічні звіти (у вигляді розміщення звіту на сайті чи відеозвіту).
“Через власне самовдосконалення ви маєте вдосконалювати вашу організацію та дбати про її стійкість. Це важливо, адже своїми знаннями та досвідом ви зможете дати поштовх і сусіднім структурним підрозділам органів місцевого самоврядування, таким чином, запустивши швидший розвиток вашої організації”, – наголосила експертка.
Окрім того, для підвищення спроможності важливо організовувати спільні навчання з іншими громадами через спільні проєкти, участь у професійних спільнотах, створення об’єднань між громадами та обмін інформацією.
Також експертка навела додаткові формати розвитку органів місцевого самоврядування, зокрема, функціонування інститутів розвитку громад, залучення громадських організацій чи окремих фахових місцевих мешканців, співпраця з навчальними закладами міста.
Інститути розвитку громад можуть створюватися на базі громадських організацій, залучати гранти, шукати фахівців або навчати їх для роботи в проєктному менеджменті при залученні фінансування.
У ході навчального семінару експертка також наголосила на важливості фіксації поточної роботи ОМС та подій через документування, фото- та відеофіксацію, опис подій, підготовку роз’яснень на офіційному сайті тощо.