DIXI Group приєднався до запропонованого плану зеленої відбудови України | DiXi Group
DiXi Group Logo
www.upscalerolex.to
28.02.2023

DIXI Group приєднався до запропонованого плану зеленої відбудови України

DIXI Group разом із низкою громадських організацій підписав спільний заклик до дій міжнародної спільноти. Запропонований план включає десять рекомендованих кроків для подолання екологічних наслідків війни в Україні.

Шкода, яку завдала російська військова агресія Україні, є більш помітною, ніж в інших збройних конфліктах. Інтенсивні бойові дії мали сильно вплинули на українське довкілля і людей, які від нього залежать. Навмисне руйнування промислової та енергетичної інфраструктури спричиняє серйозне забруднення. Пошкодження комунальної інфратруктури погіршує здоров’я людей. Життєво важливо, щоб міжнародне співтовариство вплинуло на цю катастрофу за допомогою політичних заходів. Необхідно створити дієві механізми підзвітності, щоб зменшити вплив бойових дій на навколишнє середовище та людей, які найбільше залежать від нього, усунути подальші наслідки і запобігти моживим повторенням таких безвідповідальних дій.

Міжнародному співтовариству, включаючи міжнародні організації, національні уряди та відповідні експертні організації, рекомендуємо наступний перелік дій в якості путівника на шляху вирішення екологічних аспектів конфлікту. Виконання рекомендацій зменшить шкоду для цивільного населення, допоможе запобігти подальшій деградації довкілля та сприятиме відновленню довкілля в Україні.

  1. Посилити потенціал України з реагування на надзвичайні ситуації.

Щоб пом’якшити серйозні наслідки забруднення на небезпечних об’єктах, належить відремонтувати пошкоджену критичну інфраструктуру, очистити від мін і боєприпасів, що не вибухнули, а також рекультивувати землі на постраждалих ділянках.

  • Забезпечити демілітаризацію та деокупацію Запорізької атомної електростанції.

Всі учасники повинні утриматися від використання цього об’єкта у військових цілях, щоб запобігти катастрофічній ядерній аварії.

  • Підтримувати поточну роботу з виявлення, документування та оцінки екологічної шкоди та її впливу на здоров’я населення.

Відстежують шкоду всі зацікавлені сторони, включаючи міжнародні організації, наукові кола та громадянське суспільство. Від ретельності оцінки забруднених територій на місці та нагляду за станом здоров’я місцевих мешканців залежить вирішення поточних і майбутніх проблем навколишнього середовища та пов’язаних із ними хвороб. Таку фундаментальну роботу необхідно систематично підтримувати.

  • Гуманітарні організації та організації з розмінування повинні звертати увагу на екологічні фактори у своїх польових операціях.
  • Розробити механізми та структури для забезпечення відповідальності за шкоду, завдану довкіллю України.

Необхідно збирати та архівувати докази, щоб застосувати найкращі практики екологічного відшкодування, а також розробити міжнародну стратегію для відповідальності держави за екологічну шкоду.

  • Забезпечити екологічне та стійке відновлення України.

 На відновлення та реконструкцію України різні країни вже виділили сотні мільярдів доларів. Життєво важливо при цьому врахувати забруднення території та загрозу зміни клімату й втрати біорізноманіття. Потрібно здійснювати реконструкцію таким чином, щоб запобігти подальшій деградації довкілля України.

  • Охорона навколишнього середовища у військовій доктрині.

Оскільки війна триває, українські військові та допоміжні міжнародні учасники повинні переконатися, що політику зменшення шкоди навколишньому середовищу застосовують під час навчання та планування. Необхідно за можливості обмінюватися цільовими даними з відповідними органами влади та організаціями для ефективного відновлення навколишнього середовища.

  • Підтримка видимості екологічних аспектів війни.

Держави та недержавні суб’єкти повинні обговорювати екологічні наслідки війни в Україні як на всіх відповідних багатосторонніх форумах і міжнародних угодах, так і у більш широких обговореннях питань миру  безпеки та захисту цивільного населення.

  • Звернути увагу на вплив війни на клімат.

Під час війни Прямі шкідливі викиди та ті, що пов’язані зі змінами в регіональних і глобальних енергопостачаннях, підкреслили важливість вирішення проблем військових і конфліктних викидів згідно Рамковій конвенції ООН про зміну клімату.

  • Розробити глобальний порядок денний з питань навколишнього середовища, миру та безпеки.

Ця війна підкреслила ризики, які створюють збройні конфлікти як для локального, так і для глобального середовища. ООН необхідно використати уроки війни для узгодженого та скоординованого розгляду екологічних аспектів збройних конфліктів.

Компанії, які підписали план дій:

  • PAX
  • Conflict and Environment Observatory
  • Zoï Environment Network
  • ICO “Environment – People – Law”
  • Resource & Analysis Center “Society and Environment”
  • NGO “Ukrainian Nature Conservation Group”
  • Centre for Environmental Initiatives “Ecoaction”
  • NGO “Danube-Carpathian Programme”
  • Razom We Stand
  • CEE Bankwatch
  • DIXI Group
  • Environmental Law Department of the Ukraine National Association of Attorneys

Новини

Наші платформи

https://ksep.energy/

Незалежний центр підвищення кваліфікації у сфері енергетики

http://ua-energy.org/

Інформаційно-аналітичний ресурс є унікальною платформою для інформування та обговорення основних подій української та міжнародної енергетики.

http://eiti.org.ua/

Національний сайт Ініціативи прозорості видобувних галузей в Україні

Наші платформи

https://ksep.energy/

Незалежний центр підвищення кваліфікації у сфері енергетики

http://ua-energy.org/

Інформаційно-аналітичний ресурс є унікальною платформою для інформування та обговорення основних подій української та міжнародної енергетики.

http://eiti.org.ua/

Національний сайт Ініціативи прозорості видобувних галузей в Україні