DiXi Group презентував Індекс прозорості енергетики на Глобальному саміті ініціативи «Партнерство «Відкритий уряд» у Таллінні | DiXi Group
DiXi Group Logo
www.upscalerolex.to
logo
19.09.2023

DiXi Group презентував Індекс прозорості енергетики на Глобальному саміті ініціативи «Партнерство «Відкритий уряд» у Таллінні

6 вересня старший аналітик DiXi Group Богдан Серебренніков виступив на Глобальному саміті ініціативи «Партнерство «Відкритий уряд» (OGP), що відбувся у Таллінні, Естонія.

Під час панельної дискусії «Справедливий та відкритий уряд для забезпечення енергетичного переходу» він презентував Індекс прозорості енергетики (українську та міжнародну версії), а також результати проведених досліджень упродовж 2018 – 2022 років.

Експерт розповів, що Індекс прозорості енергетики був розроблений DiXi Group для регулярної комплексної оцінки, аналізу та адвокації прозорості й підзвітності в енергетичному секторі.

Завдяки своїй універсальності та гнучкості Індекс використовується не лише для України, а й для інших країн регіону (Грузії, Молдови, Румунії), що розширює аналітичні можливості інструменту за рахунок міжнародних порівнянь. 

Також, за словами Богдана Серебреннікова, міжнародний аналіз і рейтингування сприяють «конкурентному духу» і краще стимулюють уряди країн для продовження реформ та покращення прозорості.

П’ятирічний досвід застосування Індексу демонстрував поступовий прогрес у прозорості енергосектору України впродовж 2018-2021 років, коли показник поступово зростав від 43 балів (D-, недостатня прозорість) до 63 балів (С, середня прозорість). Втім, війна з рф зламала сталий позитивний тренд і спричинила різке падіння прозорості – до 39 балів (F, неприйнятна прозорість). Таке падіння на 75% було обумовлене введенням з боку ЦОВВ законодавчих змін щодо обмеження розкриття інформації у період воєнного стану та на 25% – іншими факторами, зокрема втратою спроможності ЦОВВ та учасників енергоринку збирати, систематизувати та оприлюднювати дані.

«Результати досліджень ляжуть в основу розробки конкретних рекомендацій органам влади та енергокомпаніям з метою адвокації покращення прозорості та підзвітності у енергетиці, навіть під час воєнного стану. Без них буде вкрай важко будувати довіру у трикутнику «держава-бізнес-суспільство», а також залучати необхідну допомогу та масштабні інвестиції з боку наших міжнародних партнерів, які будуть критично необхідні для забезпечення «зеленого» відновлення економіки України і побудови сучасної, стійкої, чистої та доступної енергетики», – зазначив Серебренніков. 

Старший аналітик DiXi Group анонсував продовження досліджень у 2023-2024 роках. Зокрема, будуть розроблені Індекс-2023 для України та міжнародний Індекс прозорості енергетики (для Грузії, Молдови та України). Вони будуть презентовані на початку 2024 року.

Дякуємо «Партнерству «Відкритий уряд» (OGP) за організацію саміту та можливість презентувати інструмент для оцінки відкритості енергетичного сектору в Україні та інших країнах, а також підкреслити важливість існування таких незалежних ініціатив.

Наші платформи

https://ksep.energy/

Незалежний центр підвищення кваліфікації у сфері енергетики

http://ua-energy.org/

Інформаційно-аналітичний ресурс є унікальною платформою для інформування та обговорення основних подій української та міжнародної енергетики.

http://eiti.org.ua/

Національний сайт Ініціативи прозорості видобувних галузей в Україні

Наші платформи

https://ksep.energy/

Незалежний центр підвищення кваліфікації у сфері енергетики

http://ua-energy.org/

Інформаційно-аналітичний ресурс є унікальною платформою для інформування та обговорення основних подій української та міжнародної енергетики.

http://eiti.org.ua/

Національний сайт Ініціативи прозорості видобувних галузей в Україні