DiXi Group представила огляд світових практик з декарбонізації та "зеленого" відновлення для України | DiXi Group
DiXi Group Logo
en
www.upscalerolex.to
logo
Головна » Новини » DiXi Group представила огляд світових практик з декарбонізації та “зеленого” відновлення для України
06.07.2021

DiXi Group представила огляд світових практик з декарбонізації та “зеленого” відновлення для України

6 липня відбувся круглий стіл «Кращі світові практики декарбонізації та «зеленого» відновлення: кейси для України» за підтримки уряду Великої Британії.

Відкриваючи круглий стіл, радниця з економічних, енергетичних та кліматичних питань Посольства Великої Британії Олена Балбекова зауважила, що напередодні конференції з питань зміни клімату COP 26 Велика Британія робить фокус на відмові від вугілля і закликає до цього інші країни. Вона розповіла про значні успіхи та плани Сполученого королівства декарбонізувати економіку пришвидшеними темпами.

“У цьому усі мають свою значущу роль – уряди, банки, інвестори, промисловість, громадянське суспільство мають об’єднатися задля доступу до фінансових ресурсів і допомоги для пришвишення переходу на відновлювальну енергетику на поступову відмову від використання вугілля, – сказала вона. – Україна може подолати виклики для переходу до відновлювальної енергетики, а Велика Британія може поділитися багатьма уроками досвіду відмови від вугілля”.

“Про “зелений” перехід сказано багато, але, вочевидь, не достатньо, щоб слова переросли в ефективні дії, – так оцінив поточну ситуацію в Україні віце-президент DiXi Group Антон Антоненко. – Наші підходи до використання ресурсів потрібно коригувати. У часи криз не дуже випадає думати про майбутнє. Однак, ми все більше бачимо, що це є необхідністю. Тому, наш проект ми присвятили тому, що відбувається в Україні за напрямком декарбонізації. І маємо можливість поглянути навіть ширше: які практики декарбонізації доступні навколо нас, що роблять інші країни. Ми пропонуємо уважно придивитися до цікавих практик, і замислитися над тим, а як би це могло працювати в Україні”.

Під час заходу експерти DiXi Group представили звіт за другий квартал 2021 року, у якому є не лише огляд кращих світових практик з декарбонізації, але й вказані прогалини у державних політиках та надані рекомендації для України.

Графіка звіту за другий квартал 2021 рокуКращі світові практики «зеленого» відновлення в часи пандемії COVID-19: можливості для України

Експерт Альона Корогод розповіла про розвиток сектору ВДЕ, електротранспорту та впровадження водневих стратегій. Вона розглянула досвід Іспанії щодо нарощування потужностей ВДЕ та розвитку систем накопичення енергії. Розповіла про досвід Данії, яку вважають світовим лідером “зеленого” переходу, щодо боротьби з кліматичними змінами та розвитку вітроенергетики. Було представлено і досвід Польщі, яка залишається залежною від викопного палива, проте, враховуючи членство в ЄС, здійснює амбіційні заходи для енергетичного переходу. Зокрема, це стосується розвитку галузі вітроенергетики та водневої стратегії.

Презентація звіту за другий квартал 2021 року

У звіті, представленому під час круглого столу, відображено і досвід Норвегії, яка стала першою країною в світі, де продаж електромобілів перевищив продаж інших транспортних засобів. У контексті скорочення викидів транспортного сектору проаналізовано досвід Німеччини та США. Представлено аналіз досвіду Канади та Португалії, які рухаються до вуглецевої нейтральності, одночасно зміцнюючи економіку, створюючи робочі місця та підтримуючи сектор енергетики.

Експерт Анастасія Верещинська розповіла про фінансування «зеленого» переходу та декарбонізацію металургійного сектору. Вона представила досвід об’єднаних Арабських Еміратів у контексті встановлення обладнання для уловлювання та зберігання викидів CO2, досвід Австралії, яка може стати одним із лідерів з виробництва та експорту сталі з використанням відновлюваного водню. А також – досвід Німеччини, де впроваджуються проекти заміни вугілля на водень у доменних печах для уникнення викидів CO2 та переробки згенерованого у процесі виробництва сталі вуглецю у хімічні речовини, що можуть бути надалі використані для виготовлення добрив, пластику, палива.

Презентація звіту за другий квартал 2021 року


Представниці Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів Олена Майстер та Держенергоефективності Олена Ленська презентували огляд планів держустанов щодо «зеленої» трансформації України та перспектив відновлюваної енергетики.

Презентація Олени Ленської, Держенергоефективності


Під час дискусії учасники торкнулися теми труднощів декарбонізації транспортного та металургійного секторів. Обговорили коротко і наслідки введення акцизного податку щодо ВДЕ, днями запропонованого у парламенті.

Переглянути трансляцію круглого столу.

Захід проходив в рамках проєкту «Просування “зеленого” відновлення як способу подолання кризи в Україні» завдяки фінансовій підтримці Уряду Великої Британії.

Наші платформи

https://ksep.energy/

Незалежний центр підвищення кваліфікації у сфері енергетики

http://ua-energy.org/

Інформаційно-аналітичний ресурс є унікальною платформою для інформування та обговорення основних подій української та міжнародної енергетики.

http://eiti.org.ua/

Національний сайт Ініціативи прозорості видобувних галузей в Україні

Наші платформи

https://ksep.energy/

Незалежний центр підвищення кваліфікації у сфері енергетики

http://ua-energy.org/

Інформаційно-аналітичний ресурс є унікальною платформою для інформування та обговорення основних подій української та міжнародної енергетики.

http://eiti.org.ua/

Національний сайт Ініціативи прозорості видобувних галузей в Україні