DiXi Group долучився до Комітетських обговорень по European Green Deal
11 вересня відбулися слухання, присвячені Європейському Зеленому курсу (European Green Deal). Обговорення організував Комітет ВРУ з питань інтеграції України до ЄС за допомоги аналітичного центру DiXi Group. Захід відбувався в онлайн-форматі, представники громадськості під час трансляції могли поставити запитання та отримати відповіді від спікерів заходу.
Україна не є лідером із декарбонізації з економіки, однак і не є аутсайдером. Таким чином, вона має всі шанси обернути проблеми декарбонізації у нові можливості для розвитку економіки.
Таку думку висловила під час слухань Комітету з питань інтеграції України з Європейським Союзом “Європейський зелений курс ” президент DiXi Group Олена Павленко.
“Усі країни по-різному готові відповідати на глобальну тенденцію боротьби зі зміною клімату. Країни, які опирались на свої викопні ресурси, як правило, менш готові до таких змін. Країни, які розвивають відновлювальну енергетику, є більш готовими, – сказала О. Павленко. – Якщо Україна знайде ресурси і побудує якісну довгострокову політику, вона має всі шанси обернути проблеми декарбонізації у нові можливості для розвитку економіки. Я вважаю Зелений Курс ЄС якраз можливістю для України знайти і мобілізувати такі ресурси”.
Як нагадала експерт, український уряд розробив Дорожню карту співпраці України та ЄС в реалізації Зеленого Курсу.
“Наш наступний крок – на базі Дорожньої карти уже формувати перелік потенційних проектів для співпраці. Чим конкретнішою буде українська сторона, тим предметнішою буде співпраця між нами та Європейським Союзом… Якщо Україна зможе сформувати такий документ до Саміту Україна-ЄС, це буде чіткий сигнал не лише для всіх нас, але і для європейських партнерів, що Україна не просто має амбіцію долучитись до Зеленого Курсу, але і готова рухатись до цієї цілі на практиці”, – додала О.Павленко.
Імплементація “Зеленого курсу” повинна враховувати соціальні зобов’язання перед громадянами України. Про це під час слухань нагадала віцепрем’єр-міністр питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольга Стефанішина.
Голова Комітету з питань інтеграції України до ЄС Іванна Климпуш-Цинцадзе, підсумовуючи слухання, також зауважила, що в Україні сьогодні існує проблема недовикористання кредитних і фінансових можливостей, в тому числі отримання навіть безповоротної допомоги від Європейського Союзу.
Комітет з питань інтеграції України до ЄС за результатами слухань сформує, оприлюднить та передасть Уряду рекомендації щодо імплементації Україною заходів в рамках Європейської Зеленої угоди.
Запис прямої трансляції слухань доступний за сторінці «Української енергетики», яка здійснювала трансляцію заходу.
Комітетські слухання були організовані Комітетом ВРУ з питань інтеграції України до ЄС за допомогою аналітичного центра DiXi Group та за фінансової підтримки Міжнародного фонду “Відродження”.