DiXi Group адвокатує зупинку створення нового інструменту енергетичного впливу росії на ЄС
Генеральна менеджерка у сфері безпеки та стійкості DiXi Group, Олена Лапенко зустрілась з Міністром навколишнього середовища, енергетики та захисту клімату Нижньої Саксонії, Крістіаном Майєром. Під час зустрічі вони обговорили ризики угоди французького підприємства Framatome з російським “ТВЕЛ” (дочірня компанія “Ростому”) про спільне виробництво ядерного палива у Лінгені, Німеччина.
«Співпраця з російським ядерним гігантом загрожує енергетичній безпеці країн Євровросоюзу. Обладнання та компоненти на виробництво будуть постачатись з рф: німецькі ЗМІ повідомляють, що обладнання поставлено, а російські фахівці вже присутні в Лінгені. Тобто ланцюг виробництва буде повністю контролюватись Росатомом. В умовах, коли рф веде повномасштабну війну проти України і здійснює на її території ядерний шантаж, така перспектива виглядає прямою загрозою для внутрішньої безпеки ЄС та його партнерів», – зауважила Олена Лапенко.
Паливні елементи, які планують виробляти в Лінгені, будуть призначені для для атомних електростанцій російського проекту (реактори з водою під тиском ВВЕР), які експлуатуються в країнах ЄС. Для запуску роботи французька компанія має отримати ліцензію. Відповідну заявку подано в Міністерство навколишнього середовища, енергетики та захисту клімату Нижньої Саксонії ще у 2021 році.
Проте сам Міністр, Крістіан Майєр стурбований співпрацею з російськими ядерними корпораціями на території Німеччини і вказує на можливі загрози безпеці. Тому виступає за ретельну перевірку та дотримання всієї процедури ухвалення рішення.
«Для мене, як і раніше, зрозуміло, що ми повинні зменшити вплив росії на енергетичний сектор і не дозволити йому стати ще сильнішим. Для путінської росії не буде ніякої знижки на безпеку», – Міністр навколишнього середовища, енергетики та захисту клімату Нижньої Саксонії, Крістіан Майєр.
В ході розмови генменеджерка презентувала Міністру аналітику DiXi Group, в якій зібрана інформація про злочини «Росатому» на окупованій Запорізькій атомній електростанції, а також аналіз ризиків, пов’язаних з російськими ядерними технологіями в Європі.
Публікація підготовлена ГО «ДІКСІ ГРУП» за підтримки Міжнародного фонду «Відродження» у рамках проєкту «Покращення енергетичної безпеки завтрашнього дня». Матеріал відображає позицію авторів і не обов’язково відображає позицію Міжнародного фонду «Відродження».