DiXi Group адвокатує санкції проти “Росатому” та посилення контролю за граничними цінами на російську нафту
Експерти DiXi Group в ході адвокаційної поїздки до Брюсселю наголосили на необхідності подальшого введення санкцій проти рф в енергетичному секторі, у тому числі, про посилення контролю над виконанням режиму граничних цін на російські нафту та нафтопродукти.
Зокрема, розширення енергетичних санкцій ЄС проти агресора та посилення ефективності вже існуючих обмежень команда аналітичного центру обговорила з експертами Генерального директорату з питань фінансової стабільності, фінансових послуг і союзу ринків капіталу (DG FISMA).
За словами директора з досліджень DiXi Group Романа Ніцовича, відбувся також обмін думками щодо блокування шляхів обходу обмежень і найбільших ризиків зловживань.
«Ми озвучили предметні ініціативи щодо посилення контролю за price cap, заборони на перевалку та імпорт скрапленого природного газу», – зазначив він.
В контексті режиму граничних цін DiXi Group пропонує запровадити так звані «білі списки», забезпечити дотримання санкційного режиму НПЗ у Болгарії та країнах-сусідах ЄС, посилити перевірки підозрілих суден за прикладом Данії та здійснювати незалежний аудит окремих операцій. Щодо скрапленого природного газу з рф аналітичний центр підтримує застосування заборони на послуги з перевалки як проміжного кроку на шляху до повного ембарго.
«Окремо ми обговорили ініціативи із запровадження обмежень проти «Росатома», зокрема ідей щодо розширення санкцій на структури, які використовуються як спосіб обходу санкцій (імпорт електроніки, інших товарів подвійного призначення), та науково-дослідні установи. Домовлено про продовження фахового діалогу в світлі прийняття 12-го санкційного пакету ЄС та підготовки нових пропозицій», – наголосив експерт.
Крім того, команда аналітичного центру зустрілася з депутатом Європарламенту Андрюсом Кубілюсом та його помічниками щодо посилення санкцій проти «Росатома» та російської ядерної галузі, а також питання їх адвокації. В ході зустрічі були обговорені можливості використання резолюції ЄП щодо посилення контролю та розширення санкцій ЄС. В частині енергетики, зокрема – обмежень на нафту і нафтопродукти, заборони на перевалку та імпорт скрапленого природного газу, а також в атомно-промисловому комплексі. Крім цього, відбулася розмова про підготовку до процесу переговорів про членство України в ЄС.
Поїздка відбулася в рамках проєкту «Україна в Європі» (компонент «Підтримка зеленої трансформації України») за підтримки Zentrum fur Liberale Moderne (LibMod), проєкту «Інтеграція сталого розвитку в Україні відповідно до Європейського зеленого курсу» за підтримки Європейської Комісії.