Ще більше спрощень для “зеленої” енергетики в ЄС
13 травня Єврокомісія схвалила серію нових і оновлених рекомендацій з удосконалення та спрощення дозвільних процедур та аукціонів для розгортання відновлюваних джерел енергії (ВДЕ).
В оновлених рекомендаціях та вказівках щодо прискорення видачі дозволів для проєктів ВДЕ та пов’язаних з ними інфраструктурних проєктів, Єврокомісія відобразила шляхи покращення планування та дозвільних процедур. Серед них:
- Спрощення адміністративних процедур – скорочення часу, необхідного для отримання дозволів;
- Цифровізація та координація – використання цифрових інструментів і покращення внутрішньої координації;
- Розподіл ресурсів – забезпечення відповідної робочої сили та персоналу, а також навчання суб’єктів, залучених до процесу;
- Планування розміщення – забезпечення кращого планування та визначення територій для проєктів ВДЕ з урахуванням ефективності використання земельних ділянок, впливу на довкілля та участі громад;
- Інноваційні технології – сприяння інноваціям, зокрема проєктам водневої енергетики та комбінованих установок.
Також у
Єврокомісія також прийняла додаткові вказівки щодо визначення зон прискорення ВДЕ (renewables acceleration area). Відповідно до оновленої Директиви про відновлювані джерела енергії (RED III), це місця, де не очікується, що впровадження проєктів з ВДЕ матиме значний вплив на довкілля. Тому необхідні процедури виконуються швидко, щоб забезпечити «прискорене» впровадження конкретних технологій. Ключовими підходами для вибору таких територій є: ресурсний потенціал, попит на енергетичні ресурси та доступність інфраструктури, а також наявність цифрових інструментів для планування й картографування. Окрім цього Єврокомісія підкреслює роль належного залучення зацікавлених сторін і консультацій з громадськістю, аби успішно визначити такі зони прискорення.
Джерело:
Крім того, Єврокомісія опублікувала
Публікація підготовлена за фінансової допомоги Європейського Союзу у межах проєкту “Інтеграція сталого розвитку в Україні відповідно до Європейського зеленого курсу”. Проєкт реалізується консорціумом громадських організацій: DiXi Group (координатор), Ресурсно-аналітичний центр “Суспільство і довкілля”, Асоціація “Енергоефективні міста України”, “Українська академія лідерства”, “Жіночий енергетичний клуб України”, “ДЗИГА”, “ПЛАТО”.
Її зміст є виключною відповідальністю ГО “ДІКСІ ГРУП” і за жодних обставин зміст не може вважатися таким, що відображає позицію Європейського Союзу.