Війна росії проти України: енергетичний вимір – тижневий огляд за 26 лютого – 3 березня | DiXi Group
DiXi Group Logo
en
www.upscalerolex.to
Головна » Війна росії проти України: енергетичний вимір – тижневий огляд за 26 лютого – 3 березня
04.03.2024

Війна росії проти України: енергетичний вимір | DiXi Group Alert – тижневик

26 лютого – 3 березня

Резюме 

 • Станом на 4 березня через бойові дії та технологічні порушення знеструмлено 390 населених пунктів.
 • Запорізька АЕС знаходиться без резервного джерела живлення, будучи повністю залежною від єдиної лінії 750 кВ. Окупанти поінформували МАГАТЕ про заходи для “захисту станції”.
 • Зима пройдена без блекауту та графіків відключень – Прем’єрміністр Денис Шмигаль. Він відзначив такі кроки як створення запасу резервного обладнання, відновлення 90% магістральних мереж, більше 2 ГВт додаткових потужностей, збільшення власного видобутку газу.
 • На кінець лютого 2024 року на складах ТЕС та ТЕЦ накопичено понад 1 млн т вугілля, що на 236 тис. т більше, ніж передбачалося графіком – Міненерго. Коефіцієнт використання встановленої потужності АЕС сягнув 100%.
 • Голова правління “Нафтогазу” Олексій Чернишов повідомив, що Україна пройшла зиму на газі власного видобутку, та оголосив про плани збільшити видобуток державними компаніями до 15 млрд куб. м.
 • Через низку факторів, таких як активізація роботи ВДЕ та низький рівень споживання, в енергосистемі виник профіцит. Станом на 2 березня в резерві перебувало 13 одиниць генеруючого обладнання ТЕС та ТЕЦ.
 • Обсяг експорту зріс у понад 2 рази до 43,9 тис. МВт·год. Індекс ринку двосторонніх договорів на березень становив 2 409,0 грн/МВт∙год (-22,5%), індекс Base ринку “на добу наперед” знизився до 2 445,5 грн/МВт∙год (-16,6%).
 • ENTSO-E збільшила обсяги пропускної спроможності міждержавних інтерконекторів для експорту електроенергії з України і Молдови на 150 МВт – до 550 МВт. Відбувся спільний місячний аукціон на перетин між Україною та Молдовою, таким чином завершено перехід на європейські правила торгівлі електроенергією на всіх напрямках.
 • Уряд удосконалив аукціонну модель підтримки виробників електроенергії з ВДЕ. Зокрема, замість фіксованого тарифу запроваджується механізм контрактів на різницю, спрощуються умови участі для інвесторів.
 • Також затверджено Порядок видачі, обігу та погашення гарантій походження електроенергії, виробленої з ВДЕ та Порядок визначення екологічної цінності електроенергії.
 • 3 березня члени НКРЕКП шляхом таємного голосування обрали головою Валерія Тарасюка.
 • Набув чинності Регламент ЄС про заснування механізму Ukraine Facility – чотирирічної програми допомоги на 50 млрд євро. У березні уряд затвердить План для Ukraine Facility, що передбачатиме здійснення структурних реформ, – Перша Віцепрем’єрка Юлія Свириденко.

 

 

*Тижневий огляд відображає повну публічно доступну картину в газовому та електроенергетичному секторах, інформує про наслідки атак на інфраструктуру, аварійні ситуації, ремонтні роботи, ядерну та радіаційну безпеку, транзит енергоносіїв територією держави, контрзаходи компаній та уряду в умовах військової агресії росії. Огляд готується на основі проаналізованих повідомлень понад 100 відкритих офіційних першоджерел: міністерств, державних агентств, операторів мереж та енергетичних підприємств.

Наші платформи

https://ksep.energy/

Незалежний центр підвищення кваліфікації у сфері енергетики

http://ua-energy.org/

Інформаційно-аналітичний ресурс є унікальною платформою для інформування та обговорення основних подій української та міжнародної енергетики.

http://eiti.org.ua/

Національний сайт Ініціативи прозорості видобувних галузей в Україні

Наші платформи

https://ksep.energy/

Незалежний центр підвищення кваліфікації у сфері енергетики

http://ua-energy.org/

Інформаційно-аналітичний ресурс є унікальною платформою для інформування та обговорення основних подій української та міжнародної енергетики.

http://eiti.org.ua/

Національний сайт Ініціативи прозорості видобувних галузей в Україні