DiXi Group Logo
www.upscalerolex.to
03.03.2025

Війна росії проти України: енергетичний вимір | DiXi Group Alert – тижневик

Шановні підписники! У зв’язку з призупиненням фінансування всіх програм зовнішньої допомоги США на 90 днів, тижневий огляд “Війна рф проти України: енергетичний вимір”, який готувався в межах проєкту USAID “Прозорість
Енергетичного Сектору”, тимчасово виходитиме в обмеженому форматі, як резюме основних подій у секторі.

Разом з тим, ГО “Діксі Груп” підготувала для підписників опитник для отримання зворотного зв’язку щодо пріоритетних тематичних розділів огляду, які варто продовжувати висвітлювати. Це дозволить команді співвіднести інтереси читачів з наявними ресурсами і розробити оптимальний формат тижневого огляду на час призупинення підтримки USAID.

Хочемо подякувати нашій аудиторії за сталий інтерес до тижневого огляду “Війна рф проти України: енергетичний вимір”. Також хочемо Вас запевнити, що будемо шукати можливості і надалі випускати цей інформаційноаналітичний продукт, щоб оперативно та якісно задовольняти інтерес нашої аудиторії.

Опитник українською мовою (для україномовних читачів) 

24 лютого – 2 березня

  • За три роки повномасштабної війни росія здійснила понад 30 масованих атак на енергетичну інфраструктуру України та окупувала об’єкти генерації загальною потужністю 18 ГВт; минулого року внаслідок російських ударів було втрачено чи пошкоджено 10 ГВт електрогенерації — міністр енергетики Герман Галущенко.
  • Протягом шести днів тижня (24-28 лютого та 2 березня) електропостачання було відновлено для 158 928 споживачів — Міненерго
  • RDNA4: cтаном на 31 грудня 2024 сукупні збитки енергетичного та видобувного сектору оцінюються в 20,51 млрд дол (вдвічі більше в порівнянні з минулорічним звітом), втрати доходів в 72,3 млрд доларів (+18,3 млрд доларів), загальні потреби у відновленні сектору 67,78 млрд доларів (+20,1 млрд доларів).
  • 1 березня медіа повідомили, що ротація спостерігачів МАГАТЕ на Запорізькій атомній електростанції (ЗАЕС) відбулась через окуповані території України. МЗС України засудило подію як порушення співробітниками МАГАТЕ суверенітету та територіальної цілісності України під тиском Кремля, який блокував виїзд місії через підконтрольну Україні територію.
  • Станом на 27 лютого ліквідація пошкоджень Нового Безпечного Конфайнменту (НБК) на Чорнобильській атомній станції (ЧАЕС) продовжується. Погіршення радіаційної обстановки на майданчику НБК та на ЧАЕС не зафіксовано.
  • 28 лютого Кабінет Міністрів схвалив постанову, яка регламентує реалізацію реформи управління публічними інвестиціями на державному, регіональному та місцевому рівнях. Документ регулює розроблення та моніторинг середньострокового плану пріоритетних публічних інвестицій, підготовку публічних інвестиційних проєктів, їх оцінку та реалізацію на всіх рівнях управління.
  • Міненерго у співпраці з “Укренерго” та Данським енергетичним агентством розробило мобільний застосунок, який інформує користувачів про стан мережі й доступність електроенергії в кожному регіоні, а також надає поради, як допомогти підтримати баланс в енергосистемі.
  • В межах програми «Зимова єПідтримка» заявки на одноразову допомогу в розмірі 1000 грн подали 14,4 млн українців; найпопулярнішою категорією витрат в межах програми стали комунальні послуги 4,9 млрд грн (57% від усіх витрат).
  • Експорт електроенергії з України не здійснювався, тоді як імпорт збільшився на 16% (до 85,8 тис. МВт·год).
  • Місячний індекс Base РДД (ринок двосторонніх договорів) на березень сформувався на рівні 5 611,1 грн/МВт∙год (+3,6% до індексу лютого).
  • Внаслідок потепління в частині областей та пов’язане скорочення споживання, середньогодинна ціна електроенергії на ринку “на добу наперед” (індекс Base РДН) за тиждень знизилась до 6 019,5 грн/МВт∙год (2%).
  • Фізичний імпорт газу з Угорщини за звітний тиждень (з 23 лютого по 1 березня) становив 65,9 млн куб. м (+0,8%), Словаччини 68,8 млн куб. м (20,3%), а з Польщі 21,3 млн куб. м (+73,2%).
  • Cтаном на 1 березня в українських ПСГ зберігалось 1,6 млрд куб. м газу, або 5,2% від сукупного робочого обсягу сховищ, відбори склали 364,2 млн куб. м (24,3% порівняно з попереднім тижнем).
  • АТ “Укртрансгаз” (оператор газосховищ) купив 32,2 млн куб. м імпортного газу (+35,7% в порівнянні з попереднім тижнем) за середньозваженою ціною 26,4 грн за куб. м без ПДВ (15,1%).
  • Європейська Комісія оголосила про фінансову підтримку закупівель газу для України через Ukraine Facility, що дозволить відновити запаси і забезпечити надійне постачання, сприяючи зміцненню енергетичної безпеки як України, так і регіону; цей крок є частиною нового пакету підтримки, який також передбачає інтеграцію українського ринку електроенергії до ЄС до весни 2027 року та прискорення інвестицій у відновлювану енергетику.
  • Італія підписала угоду про черговий внесок до Фонду підтримки енергетики України у розмірі 13 мільйонів євро.
  • Японія надасть уряду України грант у розмірі 58 мільйонів доларів для реалізації четвертої фази Програми екстреного відновлення; кошти будуть спрямовані на гуманітарне розмінування, енергетику, водопостачання, громадське здоров’я та безпеку.

 

*Тижневий огляд відображає повну публічно доступну картину в газовому та електроенергетичному секторах, інформує про наслідки атак на інфраструктуру, аварійні ситуації, ремонтні роботи, ядерну та радіаційну безпеку, транзит енергоносіїв територією держави, контрзаходи компаній та уряду в умовах військової агресії росії. Огляд готується на основі проаналізованих повідомлень понад 100 відкритих офіційних першоджерел: міністерств, державних агентств, операторів мереж та енергетичних підприємств.

Наші платформи

https://ksep.energy/

Незалежний центр підвищення кваліфікації у сфері енергетики

http://ua-energy.org/

Інформаційно-аналітичний ресурс є унікальною платформою для інформування та обговорення основних подій української та міжнародної енергетики.

http://eiti.org.ua/

Національний сайт Ініціативи прозорості видобувних галузей в Україні

Наші платформи

https://ksep.energy/

Незалежний центр підвищення кваліфікації у сфері енергетики

http://ua-energy.org/

Інформаційно-аналітичний ресурс є унікальною платформою для інформування та обговорення основних подій української та міжнародної енергетики.

http://eiti.org.ua/

Національний сайт Ініціативи прозорості видобувних галузей в Україні