13.01.2025
Війна росії проти України: енергетичний вимір | DiXi Group Alert – тижневик 13.01.2025
6 – 12 січня
- Протягом тижня електропостачання відновлено для понад 350 000 споживачів – Міненерго.
- Підрив Каховської ГЕС призвів до затоплення 30% природоохоронного фонду Херсонщини та втрати водних ресурсів на суму 14 млрд дол. – міністр захисту довкілля Світлана Гринчук.
- 6 січня на Південноукраїнській АЕС розпочала роботу 35 місія МАГАТЕ, спрямована на моніторинг ядерної та радіаційної безпеки в умовах російської агресії.
- У другому читанні ухвалено законопроєкт No6013, який спрямований на корпоратизацію державних і комунальних підприємств та підвищення їх прозорості.
- Також Верховна Рада прийняла закон про відновлення системи моніторингу, звітності та верифікації викидів парникових газів.
- Минулого тижня комерційний експорт електроенергії з України зріс на 9% до 12,8 тис. МВт·год, імпорт впав на 25% і склав 55,3 тис. МВт·год. Через потепління графіки погодинних відключень не застосовувались.
- За тиждень індекс Base РДН зріс до 5 582,6 грн/МВт∙год (+16,2%).
- Мінрозвитку та Міненерго затвердили так звані “паспорти енергонезалежності” кожного регіону, які показують потенціал розподіленої генерації та допоможуть розробляти плани з її розвитку.
- Укренерго” готується до конкурсу на будівництво 1400 МВт нових генеруючих потужностей (високоманеврових станцій зі швидким пуском), очікуваний термін введення в експлуатацію потужностей –до кінця 2027 року.
- Українські компанії закачали вже 1 млн куб. м біометану до підземних сховищ газу, експорт в ЄС розпочнеться з накопиченням більших обсягів – Біоенергетична асоціація України.
- У Верховній Раді зареєстрували законопроєкт про повну заборону транзиту російської нафти та газу через територію України.
- Україна залучила до держбюджету 3 млрд євро від Європейського Союзу, які будуть забезпечені доходами від заморожених активів рф – Мінфін.
*Тижневий огляд відображає повну публічно доступну картину в газовому та електроенергетичному секторах, інформує про наслідки атак на інфраструктуру, аварійні ситуації, ремонтні роботи, ядерну та радіаційну безпеку, транзит енергоносіїв територією держави, контрзаходи компаній та уряду в умовах військової агресії росії. Огляд готується на основі проаналізованих повідомлень понад 100 відкритих офіційних першоджерел: міністерств, державних агентств, операторів мереж та енергетичних підприємств.