02.12.2024
Війна росії проти України: енергетичний вимір | DiXi Group Alert – тижневик
25 листопада – 1 грудня
- 28 листопада росія в 11-те за рік атакувала енергетику, масований удар включав 91 ракету і 97 дронів.
- Зафіксовано 12 влучань, без електрики опинились понад 1 млн споживачів, переважно на заході України. У Житомирі тимчасово зникло і водопостачання, у Тернополі – також теплопостачання.
- 9 реакторів на трьох АЕС знизили виробництво після атаки, реактор на РАЕС відключений від мережі – МАГАТЕ.
- Через пошкодження застосовані аварійні відключення у Києві та 9 областях. Для населення обмеження тривали 54% годин тижня, для промисловості та бізнесу – 58%.
- Індекс Base РДД на грудень склав 5 057,8 грн/МВт∙год (-0,3% до листопада), індекс Base РДН – 5 262,5 грн МВт∙год (-3,5%).
- Уряд запустив нову виплату “Тепла зима” для малозабезпечених родин та ВПО з дітьми. Тим часом, понад 2 млн українців подали заявки на програму “Зимова єПідтримка”.
- Уряд затвердив нову політику державної власності, а також чотирьох незалежних членів Наглядової ради “Укренерго”.
- Також знижено частку імпортованої електроенергії, яку підприємства мають залучити для уникнення відключень, – із 80% до 60%.
- Кабмін затвердив розподіл квоти підтримки ВДЕ на 2025 рік (сукупно 330 МВт), графік аукціонів і прогнозні квоти на 2026-2029 рр. Регулятор удосконалив правила продажу електроенергії за самовиробництвом і “зеленим” тарифом домогосподарствами.
- Це відбулося на фоні провалу третього “зеленого” аукціону на 88 МВт для вітрових електростанцій.
- Набув чинності закон про підвищення податків, який передбачає авансові внески з податку на прибуток для автозаправних станцій.
- Стартує грантова програма “Підтримка енергостійкості мікро– та малих підприємств України” за підтримки Норвегії та Німеччини. Програма “Додай енергії твоєму бізнесу”, реалізована за рахунок позики ФРН, надала понад 100 компаніям пільгові кредити на 300 млн грн.
- Фонд E5P отримав 32 млн євро нових внесків для реалізації проєктів в Україні.
*Тижневий огляд відображає повну публічно доступну картину в газовому та електроенергетичному секторах, інформує про наслідки атак на інфраструктуру, аварійні ситуації, ремонтні роботи, ядерну та радіаційну безпеку, транзит енергоносіїв територією держави, контрзаходи компаній та уряду в умовах військової агресії росії. Огляд готується на основі проаналізованих повідомлень понад 100 відкритих офіційних першоджерел: міністерств, державних агентств, операторів мереж та енергетичних підприємств.