18.11.2024
Війна росії проти України: енергетичний вимір | DiXi Group Alert – тижневик
11-17 листопада
Резюме
- 17 листопада рф здійснила черговий масований комбінований удар по об’єктах енергетичного сектору України. Загалом ворог запустив 120 ракет і 90 дронів, в 6 областях зафіксовано влучання в об’єкти критичної інфраструктури
- Внаслідок останньої російської атаки без електроенергії залишилися більше мільйона абонентів – Президент Володимир Зеленський.
- 16 листопада через ворожий обстріл знеструмлено одну з двох ліній живлення окупованої Запорізької АЕС.
- У Верховній Раді зареєстровано два законопроєкти, спрямовані на імплементацію найновіших актів законодавства ЄС в сфері захисту критичної інфраструктури (Директива (ЄС) 2022/2557) та кібербезпеки (Директива (ЄС) 2022/2555).
- Кабмін ухвалив Порядок моніторингу та контролю за виконанням Плану України; в його межах Мінекономіки виконуватиме функцію національного координатора, Мінфін – незалежного органу аудиту.
- НКРЕКП пропонує встановити тариф на передачу на рівні 665,26 грн/МВт·год (+25,8%); тариф на диспетчерське управління – 95,07 грн/МВт·год (–9,1%).
- “Гарантований покупець” провів перший результативний аукціон з розподілу квот підтримки генерації е/е з біомаси, біогазу та малих ГЕС: розподілено 1,9 МВт з виставлених 11 МВт.
- Регулятор затвердив проєкти тарифів на транспортування газу українською ГТС на 2025–2029 рр.; тарифи для міжнародних точок з’єднання можуть зрости на 57–131%, для внутрішніх точок – у понад чотири рази.
- Нафтогаз капіталізував відсотки за єврооблігаціями–2028 на суму 83,8 млн дол., номінальна сума боргу зросла до 583,8 млн дол.
- Від початку повномасштабного вторгнення Україна залучила більше 100 млрд дол. зовнішнього фінансування – прем’єрміністр Шмигаль.
- Міжнародна фінансова корпорація розвитку США (DFC), міжнародний брокер страхування та перестрахування AON та страхова компанія ARX підписали угоду про запуск механізму перестрахування від воєнних ризиків в Україні.
*Тижневий огляд відображає повну публічно доступну картину в газовому та електроенергетичному секторах, інформує про наслідки атак на інфраструктуру, аварійні ситуації, ремонтні роботи, ядерну та радіаційну безпеку, транзит енергоносіїв територією держави, контрзаходи компаній та уряду в умовах військової агресії росії. Огляд готується на основі проаналізованих повідомлень понад 100 відкритих офіційних першоджерел: міністерств, державних агентств, операторів мереж та енергетичних підприємств.