23.09.2024
Війна росії проти України: енергетичний вимір | DiXi Group Alert – тижневик
16 – 22 вересня
Резюме
- рф продовжила системно атакувати об’єкти електромереж, зосереджуючись на лівобережній частині України.
- Дефіцит в енергосистемі покривався за рахунок імпорту електроенергії та аварійної допомоги з країн ENTSO-E. Стабілізаційні відключення споживачів не застосовувались, експорт електроенергії не здійснювався.
- рф готується до серії ударів по ядерно-енергетичній інфраструктурі України: відкритих розподільчих пристроях АЕС та підстанціях, які є критично важливими для безпечної експлуатації ядерних об’єктів – дані української розвідки.
- Генеральна конференція МАГАТЕ схвалила резолюцію «Ядерна безпека, захищеність та гарантії в Україні», яка підтверджує, що українські АЕС, зокрема Запорізька АЕС, мають функціонувати під повним суверенним контролем України.
- Мінвідновлення спільно з USAID розпочали розробку техніко-економічного обґрунтування для впровадження розподіленої генерації у Вінниці, Хмельницькому та Тернополі. Проєкт передбачає створення енергоостровів для безперебійного тепло-, електро- та водопостачання під час надзвичайних ситуацій, що охопить понад 800 тисяч мешканців.
- Кабмін затвердив заходи для встановлення газопоршневих і газотурбінних електростанцій на суднах та скорочення супровідних бюрократичних процедур.
- Уряд оновив порядок функціонування реєстру біометану. Зміни стосуються реєстрації, передачі та сертифікації біометану, а також імплементації стандартів ЄС щодо гарантій походження енергії з відновлюваних джерел.
- У Львівській області презентували найбільшу в Україні гірську вітроелектростанцію – Сколівську ВЕС 54,6 МВт; забезпечує електроенергією близько 100 тисяч мешканців регіону.
- «Гарантований покупець» подав позов до «Енергоатому» на 14,4 млрд грн за несплату боргу за послуги з доступності електроенергії для населення – ЗМІ.
- Група “Нафтогаз” за 8 місяців 2024 року збільшила видобуток газу на понад 7%, до 9,8 млрд куб. м. Компанія перевищила операційний план на 2%.
*Тижневий огляд відображає повну публічно доступну картину в газовому та електроенергетичному секторах, інформує про наслідки атак на інфраструктуру, аварійні ситуації, ремонтні роботи, ядерну та радіаційну безпеку, транзит енергоносіїв територією держави, контрзаходи компаній та уряду в умовах військової агресії росії. Огляд готується на основі проаналізованих повідомлень понад 100 відкритих офіційних першоджерел: міністерств, державних агентств, операторів мереж та енергетичних підприємств.