16.09.2024
Війна росії проти України: енергетичний вимір | DiXi Group Alert – тижневик
9 – 15 вересня
Резюме
- рф продовжувала прицільні атаки по об’єктам енергетики України. З жовтня 2022 року по вересень 2024 року енергетична інфраструктура зазнала 1 024 російських атаки.
- За останні кілька тижнів зафіксовано рух понад 70 БПЛА та понад 30 крилатих ракет рф, що пролітали неподалік українських АЕС – “Енергоатом”.
- Ситуація з ядерною безпекою в Україні залишається нестабільною – МАГАТЕ.
- Для покриття дефіциту в енергосистемі залучався імпорт електроенергії, аварійна допомога з країни ЄС та відключення споживачів.
- На завершальному етапі перебувають перемовини з ENTSO-E щодо збільшення лімітів імпорту електроенергії з ЄС в Україну з 1,7 до 2,2 ГВт.
- Уряд затвердив Порядок використання коштів держбюджету для швидкого відновлення України. Кошти будуть спрямовані на відновлення водних, енергетичних та транспортних об’єктів.
- Експортно-кредитне агентство підписало перший договір страхування від воєнних ризиків інвестиційного кредиту – на закупівлю газотурбінної установки.
- Кількість когенераційних установок у підприємств теплопостачання становить 169, з них 83 – введені в експлуатацію. Ще понад 290 установок та понад 100 блочно-модульних котелень будуть надані партнерами – Шмигаль.
- Понад 80% шкіл та 100% лікарень забезпечені генераторами; загалом встановлено 16 500 потужних генераторів – Шмигаль.
- У Фонді підтримки української енергетики накопичено 560 млн євро.
- Міністерство фінансів України опублікувало наказ, що визначає порядок митного оформлення біометану, який транспортується трубопроводами. Це відкриває можливість для експорту біометану.
- Посли країн Великої сімки в Україні наголосили на необхідності швидкого заповнення складу наглядової ради “Укренерго” після звільнення голови правління Володимира Кудрицького та відставки двох незалежних членів наглядової ради.
*Тижневий огляд відображає повну публічно доступну картину в газовому та електроенергетичному секторах, інформує про наслідки атак на інфраструктуру, аварійні ситуації, ремонтні роботи, ядерну та радіаційну безпеку, транзит енергоносіїв територією держави, контрзаходи компаній та уряду в умовах військової агресії росії. Огляд готується на основі проаналізованих повідомлень понад 100 відкритих офіційних першоджерел: міністерств, державних агентств, операторів мереж та енергетичних підприємств.