09.09.2024
Війна росії проти України: енергетичний вимір | DiXi Group Alert – тижневик
2 – 8 вересня
Резюме
- рф продовжила інтенсивні атаки на енергетичні об’єкти України. Енергосистема була дефіцитною, для її збалансування залучалася аварійна допомога з країн ЄС та застосовувались відключення споживачів по всій країні.
- Один з блоків Південноукраїнській АЕС був розвантажений на 33% від номінальної потужності – через складні перехідні режими і значні коливання параметрів енергосистеми (частота, напруга, струм) внаслідок обстрілів електромереж.
- Після нещодавних масованих ракетно–дронових атак рф МАГАТЕ розширить сферу моніторингу на електричні підстанції, важливі для безпечної роботи АЕС.
- МАГАТЕ підписало угоду з Францією та “Енергоатомом” щодо підтримки українських АЕС. Україна отримає запчастини для аварійних дизель–генераторів Південноукраїнської АЕС.
- Наглядова рада “Укренерго” звільнила Володимира Кудрицького з посади голови правління, що викликало занепокоєння міжнародних партнерів. Двоє членів наглядової ради подали у відставку, назвавши звільнення політично вмотивованим і необґрунтованим.
- Кабінет Міністрів України затвердив наглядову раду державного енерготрейдера ЕКУ. До її складу увійшли троє незалежних членів та двоє представників держави.
- Президент Володимир Зеленський підписав закон No3878–I, що передбачає підвищення акцизів на пальне.
- За минулий тиждень у межах державної програми «Доступні кредити 5–7–9%» підприємці отримали від уповноважених банків 394 пільгових кредити на суму 1,1 млрд грн.
- Уряд розпочав експериментальний проєкт «Єдина платформа житлово–комунальних послуг» для автоматизації сектору. Платформа забезпечить користувачам доступ до електронного кабінету, де можна переглядати інформацію про виконавців послуг, тарифи, робити звернення, укладати або розривати договори онлайн.
- “Оператор ринку” презентував платформу для торгівлі гарантіями походження електроенергії з відновлюваних джерел.
*Тижневий огляд відображає повну публічно доступну картину в газовому та електроенергетичному секторах, інформує про наслідки атак на інфраструктуру, аварійні ситуації, ремонтні роботи, ядерну та радіаційну безпеку, транзит енергоносіїв територією держави, контрзаходи компаній та уряду в умовах військової агресії росії. Огляд готується на основі проаналізованих повідомлень понад 100 відкритих офіційних першоджерел: міністерств, державних агентств, операторів мереж та енергетичних підприємств.