02.09.2024
Війна росії проти України: енергетичний вимір | DiXi Group Alert – тижневик
26 серпня – 1 вересня
Резюме
- 26 серпня росія здійснила одну з найпотужніших ракето–дронових атак на енергетику України, уразивши підстанції в 15 областях, Київську ГЕС та об’єкти газових мереж.
- В результаті атаки в Україні відбулися вимушені обмеження потужності та відключення від мережі деяких блоків Рівненської та Південноукраїнської АЕС.
- Енергосистема була дефіцитною – застосовувалась аварійна допомога з країн ЄС та масові аварійні відключення споживачів для збалансування системи.
- “Укренерго” завершує будівництво першої черги антидронового захисту на 41 високовольтному об’єкті; Держвідновлення облаштовує захист ще 22 підстанцій.
- Регулятор чергове спростив отримання дозволів для встановлення нових генеруючих установок (передбачає тимчасове звільнення від деяких технічних вимог, скорочення термінів розгляду запитів, відміняє необхідність аналізу витрат і вигод тощо).
- В Україні завершилася масштабна програма обміну ламп розжарювання на енергоощадні – всього населення обміняло 40 млн ламп.
- Уряд ухвалив Стратегію відновлення, сталого розвитку та цифрової трансформації малого і середнього підприємництва на період до 2027 року та затвердив план заходів з її реалізації.
- Перший індустріальний парк отримав фінансування (150 млн грн для будівництва трансформаторної підстанції) за державною програмою «Зроблено в Україні».
- Україна має амбіцію відкрити всі розділи перемовин про вступ в ЄС у першому півріччі 2025 року під час головування Польщі в Раді ЄС – прем’єр–міністр Денис Шмигаль
- США збільшать допомогу Україні у відновленні пошкоджених об’єктів енергосистеми у відповідь на чергову хвилю атак росії – Президент США Джо Байден.
- Бельгія та Україна підписали меморандуми про спрямування 150 млн євро на відбудову соціальної та енергетичної інфраструктури.
*Тижневий огляд відображає повну публічно доступну картину в газовому та електроенергетичному секторах, інформує про наслідки атак на інфраструктуру, аварійні ситуації, ремонтні роботи, ядерну та радіаційну безпеку, транзит енергоносіїв територією держави, контрзаходи компаній та уряду в умовах військової агресії росії. Огляд готується на основі проаналізованих повідомлень понад 100 відкритих офіційних першоджерел: міністерств, державних агентств, операторів мереж та енергетичних підприємств.