10.06.2024
Війна росії проти України: енергетичний вимір | DiXi Group Alert – тижневик
3 – 9 червня
Резюме
- Внаслідок російських атак втрачено 50% потужностей генерації електроенергії (9,2 ГВт), зруйновані або пошкоджені 42 енергоблоки ТЕС і 20 блоків ГЕС – прем’єрміністр Шмигаль.
- 7 червня росіяни завдали удару БПЛА по двох нафтобазах, з початку року атаковано 10 сховищ – експерт.
- Сукупна тривалість обмежень промисловості та побутових споживачів склала 131 годину, або 78% годин тижня. Імпорт зріс на 34% (до 186,1 тис. МВт·год).
- Кабмін ввів додаткові заходи для стабілізації роботи енергосистеми, зокрема державним органам і компаніям – забезпечити економію електроенергії, а також припинити використання кондиціонерів і зовнішнього освітлення.
- Уряд також затвердив порядок надання фінансової підтримки фізичним особам, що встановлюють ВДЕ-установки разом з установками зберігання енергії у власних домогосподарствах.
- Верховна Рада прийняла закон, який з 1 травня 2025 року запроваджується обов’язкова частка біокомпонентів в автомобільних бензинах на рівні не менше 5% (об’ємних).
- Нова фіксована ціна на електроенергію для населення (4,32 грн/кВт∙год) покриває собівартість виробництва, а також витрати на передачу та розподіл – замміністра енергетики Гринчук.
- Україна та Франція підписали Грантову угоду щодо сприяння відновленню й підтримки критичної інфраструктури та пріоритетних секторів економіки. З ЄБРР підписано меморандум про підготовку Програми реагування на надзвичайні ситуації в сфері енергетичної безпеки.
- Уряд схвалив залучення кредиту на 30,4 млн євро від KfW для “Укренерго”. Також ратифіковано угоду між Україною та ЄС щодо спеціальних механізмів фінансування у рамках Ukraine Facility.
*Тижневий огляд відображає повну публічно доступну картину в газовому та електроенергетичному секторах, інформує про наслідки атак на інфраструктуру, аварійні ситуації, ремонтні роботи, ядерну та радіаційну безпеку, транзит енергоносіїв територією держави, контрзаходи компаній та уряду в умовах військової агресії росії. Огляд готується на основі проаналізованих повідомлень понад 100 відкритих офіційних першоджерел: міністерств, державних агентств, операторів мереж та енергетичних підприємств.