Війна росії проти України: енергетичний вимір – тижневий огляд за 8 – 14 січня | DiXi Group
DiXi Group Logo
www.upscalerolex.to
15.01.2024

Війна росії проти України: енергетичний вимір | DiXi Group Alert – тижневик

8 14 січня

Резюме 

 • Станом на 15 січня через бойові дії та технологічні порушення в Україні знеструмлено 373 населених пунктів. Серед іншого, 8 січня внаслідок атаки
  безпілотника було пошкоджено вітрову турбіну електростанції потужністю 5,5 МВт в Одеській області.
 • Противник продовжує регулярно здійснювати космічну зйомку енергетичних об’єктів України, щоб за необхідності наносити удари Головне управління розвідки Міноборони. СБУ затримано бойовика, який мав коригувати повітряні атаки рф по енергетичній інфраструктурі.
 • Ситуація з регулярним обслуговуванням і ремонтом окупованої Запорізької ЗАЕС погіршується, немає системного підходу та планових заходів з
  технічного обслуговування систем безпеки та обладнання в.о. голови Держатомрегулювання Олег Коріков.
 • Імпорт електроенергії зріс у 5 разів порівняно з попереднім тижнем до 31,1 тис. МВт∙год.
 • Регулятор розпочав аналіз та дослідження інформації і матеріалів, які пов’язані з нетиповою поведінкою окремих учасників РДН та ВДР на початку
  січня, що призвела до суттєвого коливання цін на цих сегментах ринку електроенергії.
 • НАБУ та САП викрили схему заволодіння електроенергією та легалізації отриманих від її продажу коштів. Йдеться про обсяги, закуплені у березні 2022 року ТОВ “Юнайтед Енерджі” (на той час один з найбільших трейдерів) в “Укренерго”.
 • Відбір газу зі сховищ зріс на 61%, в середньому 93,9 млн куб. м добу. 9 січня відбори перевищили 100 млн куб. м на добу вперше за понад два роки.
 • Уряд скасував заборону на припинення надання житловокомунальних послуг, нарахування та стягнення неустойки та заборгованості у разі несплати. Мораторій збережено лише для споживачів, чиї об’єкти знаходяться на окупованій території, в зоні ведення бойових дій, або ж зруйнованих внаслідок бойових дій. 
 • 2024 рік визначений роком кліматичного діалогу, Міндовкілля готує подання проєкту Закону «Про основні засади державної кліматичної політики» міністр Руслан Стрілець.
 • Кабмін вніс до Верховної Ради законопроєкт, яким передбачається закріплення вичерпних повноважень Держенергонагляду в частині технічного
  стану та організації експлуатації теплових, тепловикористальних установок і мереж. Ще одна законодавча ініціатива стосується розподілу повноважень у сфері енергоефективності.
 • АРМА ініціювало скасування розпоряджень уряду і розірвання договорів з “Укрнафтою” щодо управління арештованими АЗС Glusco та активами
  “Татнєфті”. Причиною названо ухилення “Укрнафти” від підписання акту прийманняпередачі відповідних активів та, відповідно, відсутність платежів до бюджету.
 • Спеціальна представниця США з питань економічного відновлення України Пенні Пріцкер обговорила з українськими стейкхолдерами можливості
  інвестицій, розвиток логістичних шляхів і державноприватного партнерства. 

 

 

*Тижневий огляд відображає повну публічно доступну картину в газовому та електроенергетичному секторах, інформує про наслідки атак на інфраструктуру, аварійні ситуації, ремонтні роботи, ядерну та радіаційну безпеку, транзит енергоносіїв територією держави, контрзаходи компаній та уряду в умовах військової агресії росії. Огляд готується на основі проаналізованих повідомлень понад 100 відкритих офіційних першоджерел: міністерств, державних агентств, операторів мереж та енергетичних підприємств.

Наші платформи

https://ksep.energy/

Незалежний центр підвищення кваліфікації у сфері енергетики

http://ua-energy.org/

Інформаційно-аналітичний ресурс є унікальною платформою для інформування та обговорення основних подій української та міжнародної енергетики.

http://eiti.org.ua/

Національний сайт Ініціативи прозорості видобувних галузей в Україні

Наші платформи

https://ksep.energy/

Незалежний центр підвищення кваліфікації у сфері енергетики

http://ua-energy.org/

Інформаційно-аналітичний ресурс є унікальною платформою для інформування та обговорення основних подій української та міжнародної енергетики.

http://eiti.org.ua/

Національний сайт Ініціативи прозорості видобувних галузей в Україні