Практичний посібник з енергоменеджменту
Важливість впровадження енергетичного менеджменту у громадах, тобто управління енергоспоживанням, що дозволяє значно оптимізувати обсяги енерговитрат, важко переоцінити. Особливої актуальності ця задача набуває на тлі наслідків воєнних дій, коли багато енергетичних та інфраструктурних об’єктів зруйновано або пошкоджено.
Необхідність відновлення енергетичної інфраструктури, а також переходу на більш незалежні та стійкі джерела енергії, особливо в умовах обмежених місцевих бюджетів і необхідності економії, змушує громади акцентувати увагу на управлінні та оптимізації використання енергетичних ресурсів.
Підтримуючи українські громади у їх прагненні бути гнучкими в умовах сьогодення та швидко адаптуватися до змін, експерти DiXi Group за підтримки Європейського кліматичного фонду (ECF) підготували Практичний посібник з енергоменеджменту, який буде корисним як для енергоменеджерів, що лише починають свою роботу, так і для більш досвідчених спеціалістів.
Підготовлений матеріал ґрунтується на практичному досвіді українських громад, і містить, зокрема, наступну інформацію:
- як запустити процеси енергетичного менеджменту,
- як збирати дані про характеристики будівель,
- як визначити базовий рівень енергоспоживання,
- як проводити періодичний моніторинг енергоспоживання,
- як підготувати відповідні техніко-економічні обґрунтування та знайти джерела фінансування відповідних проєктів, та ін.
Повний текст посібника містить посилання на низку нормативно-правових документів, а також файли-калькулятори, що стануть у нагоді для проведення відповідних розрахунків.
Публікація підготовлена в рамках проєкту з підтримки розробки Муніципальних енергетичних планів (МЕП) для зеленого відновлення українських громад, що реалізується громадською організацією ГО “ДІКСІ ГРУП” за підтримки Європейського кліматичного фонду (ECF).