Посібник з інституційного розвитку громад
Підвищення інституційної спроможності українських громад у сфері енергоефективності та відновлюваних джерел енергії не втрачає своєї актуальності, зважаючи на прагнення України до стійкого економічного зростання, енергетичної безпеки та зеленого курсу, а також враховуючи необхідність виконання обов’язкових євроінтеграційних вимог та вимог відповідного національного законодавства.
Як свідчить досвід DiXi Group, в умовах воєнного сьогодення, українські громади стикаються з низкою викликів, які, зокрема, стають на заваді зеленого відновлення та сталого розвитку. Зокрема, ці виклики пов’язані з розбудовою інституційної спроможності громад. Відсутність підготовлених кадрів для служб енергоменеджменту громад, плинність наявних кадрів, переважання безпекових і соціальних питань, умови невизначеності, що ускладнюють процес довгострокового енергетичного планування – лише частина таких викликів.
З метою сприяння зміцненню спроможності місцевих органів влади ефективно управляти енергетичними ресурсами, залучати інвестиції для зеленого відновлення та сталого розвитку, експерти DiXi Group за підтримки Європейського кліматичного фонду (ECF) підготували Посібник з інституційного розвитку.
У вказаному посібнику проаналізовано основні проблеми інституційного розвитку енергоменеджменту у громадах, запропоновано шляхи вирішення цих проблем та способи забезпечення сталого розвитку громад.
Публікація підготовлена в рамках проєкту з підтримки розробки Муніципальних енергетичних планів (МЕП) для зеленого відновлення українських громад, що реалізується громадською організацією ГО “ДІКСІ ГРУП” за підтримки Європейського кліматичного фонду (ECF).