Аналітикиня DiXi Group Ольга Полуніна виступила під час COP 27
На Конференції ООН зі зміни клімату ( COP27), яка проходить з 6 по 18 листопада 2022 року в Шарм-ель-Шейху (Єгипет) Україна вперше презентує свій павільйон і представляє низку ініціатив, пов’язаних із повномасштабним вторгненням росії. Українські експерти, у тому числі від DiXi Group, розповідають міжнародній спільноті про завдану шкоду довкіллю.
Суттєвого негативного впливу зазнають як окремі природні компоненти, так і екосистеми в цілому. Про це розповіла аналітикиня DiXi Group Ольга Полуніна під час онлайн-виступу в рамках офіційної програми заходу, організованого 14 листопада Міністерством захисту довкілля та природних ресурсів України.
Експертка навела чимало прикладів комплексного ураження довкілля. Зокрема внаслідок обстрілів понад 30 нафтобаз і складів пального, згоріло 144 000 тонн нафтопродуктів, а це спричинило біля 500 000 тонн викидів. Станом на жовтень 2022 року в Україні постраждали від пожеж під час війни 60 000 га лісів. Станом на 8 листопада 2022 року Міндовкілля підтвердило обліковані 2237 випадків руйнування довкілля та оцінило екологічні збитки у 441 млрд грн.
Раніше, презентуючи дослідження «
«Вплив екологічних злочинів Росії не обмежується територією України, у деяких випадках вони мають транскордонний вплив, оскільки забруднюючі речовини з повітряними масами або поверхневими та підземними водами можуть переноситися на великі відстані», – сказала під час виступу Ольга Полуніна.
Також Ольга Полуніна відмітила, що інші спікери від громадського сектору пройшли через ті ж самі виклики під час моніторингу наслідків війни – відсутність методики розрахунків, брак доступу до інформації та її перевірки, важко визначити транскордонний вплив, мало ресурсів.
Експертка переконана, що росія неодмінно заплатить за всі злочини в Україні та за її межами, у тому числі за злочини проти екосистем в цілому.
Нагадаємо, що серед основних а ініціатив, висунутих Україною на кліматичному саміті СОР27, – визначення механізму оцінки шкоди та джерел фінансування збитків, завданих довкіллю та клімату внаслідок війни.
Відеозапис заходу Ukrainian High Level Initiative Global Platform