Війна росії проти України: енергетичний вимір – тижневий огляд за 9 - 15 жовтня | DiXi Group
DiXi Group Logo
en
www.upscalerolex.to
16.10.2023

Війна росії проти України: енергетичний вимір | DiXi Group Alert – тижневик

Огляд за 9 – 15 жовтня

Резюме 

  • Під вибіркові обстріли агресора потрапити об’єкти газової інфраструктури. 11 жовтня безпілотниками атаковано газовидобувний об’єкт Smart Energy у Харківській області, суттєво пошкоджено обладнання і повністю знищена побутова споруда. 12 жовтня на Харківщині зафіксовано пошкодження на промислових майданчиках газорозподільних станцій; пожежі на обох об’єктах
  • 15 жовтня внаслідок ракетного удару знеструмлено підстанцію 150 кВ у місті Херсон, без електроенергії залишилися 130 000 споживачів.
  • За даними МАГАТЕ, окупанти на Запорізькій АЕС переводять 5 енергоблок у стан “гарячий” зупин для опалення в місті Енергодар. Експерти МАГАТЕ отримали доступ до даху 2 енергоблоку та не виявили там вибухівки, але поки
   не мають одночасного доступу до всіх шести турбінних залів.
  • До осінньо-зимового періоду 2023/2024 років підготовлено понад 99% об’єктів – уряд.
  • “Центренерго” завершила підготовку до зими, вивівши 13 жовтня з ремонту енергоблок Зміївської ТЕС потужністю 160 МВт. На початок жовтня ДТЕК завершила ремонт 16 із 19 запланованих енергоблоків ТЕС, а також розконсервувала й модернізувала два блоки (понад 500 МВт потужності). За
   оцінками гендиректора Тімченка, готовність теплової генерації сягає 84%.
  • 9 жовтня з планового ремонту вийшов гідроагрегат ГЕС потужністю понад 300 МВт. 11 жовтня вийшов з ремонту енергоблок Рівненської АЕС потужністю 415 МВт, що працює на ядерному паливі Westinghouse.
  • На ринку двосторонніх договорів активізувалась торгівля. Загалом на “УЕБ” було реалізовано 265,7 тис. МВт∙год, що майже у 6 разів перевищило обсяги попереднього тижня. Ринок “на добу наперед” демонструє високу волатильність.
  • Середньодобовий обсяг закачування газу знизився до 25,5 млн куб. м. На цьому фоні голова правління “Нафтогазу” Олексій Чернишов заявив, що до 1 листопада в сховищах має бути накопичено 16,5 млрд куб. м.
  • Також Чернишов допустив можливість доповнення складу наглядової ради “Нафтогазу” сьомим представником (від держави) та публічно виступив за ухвалення законопроєкту No5593-д, який передбачає розширення повноважень наглядових рад держкомпаній, зокрема в частині затвердження фінансових планів.
  • НКРЕКП погодила структуру розподілу пропускної спроможності
   міждержавного перетину “Україна-Угорщина” та оприлюднила 3 проєкти актів на реалізацію закону щодо відновлення та “зеленої” трансформації енергосистеми.
  • На виконання вимог REMIT та відповідного законодавства України Регулятор оприлюднив проєкт Порядку функціонування платформ інсайдерської інформації. Водночас, акт дозволяє учаснику оптового ринку не оприлюднювати інсайдерську інформацію “щодо захисту критичної енергетичної інфраструктури”, якщо вона класифікується як чутлива.
  • Уряд спрямував Міністерству енергетики 2,22 млрд грн грантових коштів за низкою міжнародних угод для закупівлі та транспортування обладнання для відновлення мережі “Укренерго” та встановлення пристроїв регулювання реактивної потужності (Statcom).
  • Координаційна рада донорів Фонду енергоефективності погодила концепцію нової програми «ГрінДІМ», яка буде спрямована на використання ВДЕ в житловому секторі. Вперше за час роботи Фонду програма буде розповсюджена і на приватні домогосподарства.
  • Європейський інвестиційний банк надав українським містам 30,7 млн євро, підкріплених гарантією ЄС. 22 млн євро виділено на придбання нових екологічно чистих тролейбусів і трамваїв для Києва, Львова та Одеси, решту 8,74 млн євро – на підтримку ключових муніципальних проєктів у Львові, Сумах, Луцьку.

 

 

 
*Тижневий огляд відображає повну публічно доступну картину в газовому та електроенергетичному секторах, інформує про наслідки атак на інфраструктуру, аварійні ситуації, ремонтні роботи, ядерну та радіаційну безпеку, транзит енергоносіїв територією держави, контрзаходи компаній та уряду в умовах військової агресії росії. Огляд готується на основі проаналізованих повідомлень понад 100 відкритих офіційних першоджерел: міністерств, державних агентств, операторів мереж та енергетичних підприємств.

Наші платформи

https://ksep.energy/

Незалежний центр підвищення кваліфікації у сфері енергетики

http://ua-energy.org/

Інформаційно-аналітичний ресурс є унікальною платформою для інформування та обговорення основних подій української та міжнародної енергетики.

http://eiti.org.ua/

Національний сайт Ініціативи прозорості видобувних галузей в Україні

Наші платформи

https://ksep.energy/

Незалежний центр підвищення кваліфікації у сфері енергетики

http://ua-energy.org/

Інформаційно-аналітичний ресурс є унікальною платформою для інформування та обговорення основних подій української та міжнародної енергетики.

http://eiti.org.ua/

Національний сайт Ініціативи прозорості видобувних галузей в Україні