Війна росії проти України: енергетичний вимір – тижневий огляд за 6 – 12 листопада | DiXi Group
DiXi Group Logo
en
www.upscalerolex.to
13.11.2023

Війна росії проти України: енергетичний вимір | DiXi Group Alert – тижневик

Огляд за 6 – 12 листопада

Резюме 

  • рф продовжує обстріли електроенергетичної та газової інфраструктури, які набувають більш системного і масового характеру та призводять до відключень споживачів.
  • За оцінкою Колегії Держатомрегулювання у 2022 році кількість екпслуатаційних подій на АЕС України, у т.ч. через агресію рф, перевищила більш як вдвічі показники попередніх років та є максимальною за останні 10 років.
  •  Забезпечення потреб споживачів в електроенергії покривалось власним виробництвом та імпортом зі Словаччини, Румунії та Молдови в пікові години. Також здійснювався експорт в нічні та денні години. Для збалансування енергосистеми та уникнення обмежень генерації з ВДЕ, залучалась аварійна допомога з Польщі у вигляді закупки надлишків електроенергії з ОЕС України.
  • Президент України ввів у дію Рішення РНБОУ “Щодо додаткових заходів із посилення стійкості функціонування енергетичної системи та підготовки національної економіки до роботи в осінньо-зимовий період 2023/24 року” –
   передбачає низку заходів із погашення заборгованості на енергоринках, розвитку альтернативної енергетики та розподіленої генерації, енергоефективності, обмеження експорту українського газу та нарощення імпорту з нетрадиційних для України напрямків та ін.
  • Стартувала робота над Третьою Швидкою оцінкою завданої шкоди та потреб на відновлення України (RDNA3), яка покаже рівень збитків станом на 1 січня 2024 року, вартість відновлення за принципом «build-back-better», його пріоритетні напрямки до 2027 року та необхідні реформи.
  • Уряд схвалив угоду, яка дозволить залучити 250 млн євро від ЄС на швидке відновлення, зокрема на відбудову мостів, залізниць, шкіл, дитсадків, лікарень, житлових будинків та підтримку українських аграріїв.
  • На об’єктах генерації продовжувалась масштабна ремонтна кампанія – повернувся в роботу енергоблок ТЕС; 3 блоки перебували у короткостроковому ремонті, 2 блоки ТЕС виведено в аварійний ремонт, ще 3 блоки ТЕС – у короткостроковий ремонт.
  • Через сприятливу погоду та скорочення споживання у ПСГ накопичено понад 16 млрд куб. м газу. Запасів вугілля та мазуту на складах достатньо для безперебійної роботи станцій.
  • У Звіті з оцінкою прогресу України у відповідності критеріям членства в ЄС, Європейська комісія відзначила прогрес України у розвитку енергосектору та необхідність продовження гармонізації із законодавством ЄС щодо прозорості
   оптового енергетичного ринку, відновлюваної енергетики, енергоефективності, діяльності оператора ГТС та сертифікації газосховищ.
  • У ході робочого візиту делегації Міністерства енергетики України у США проведено велику кількість зустрічей з представниками влади та бізнесу з питань залучення американської допомоги для проходження опалювального сезону, відновлення та розвитку енергетики України, зокрема атомної та відновлюваної енергетики.
  • Регулятор підвищив граничні ціни на електроенергію (прайс-кепи) на РДН, ВДР та балансуючому ринку в окремі розрахункові періоди, які діятимуть з 30 листопада.
  • У Верховній Раді зареєстровано законопроєкт, яким пропонується віднести нафту і газовий конденсат до підакцизної групи товарів з нульовою ставкою акцизу – для кращого контролю за обігом цих товарів на ринку та унеможливлення зловживань.
  • АТ “Укргазвидобування” ввело в експлуатацію 2 свердловини загальним добовим дебітом 500 тис. куб. м.
  • “Енергоатом” і Holtec International планують побудувати в Україні завод з виробництва контейнерів для зберігання відпрацьованого ядерного палива.
  • Міністерство енергетики передало АТ «Українські розподільні мережі» пакети акцій п’яти ОСР: «Запоріжжяобленерго», «Тернопільобленерго», «Черкасиобленерго», «Харківобленерго» та «Сумиобленерго».

 

 

 
*Тижневий огляд відображає повну публічно доступну картину в газовому та електроенергетичному секторах, інформує про наслідки атак на інфраструктуру, аварійні ситуації, ремонтні роботи, ядерну та радіаційну безпеку, транзит енергоносіїв територією держави, контрзаходи компаній та уряду в умовах військової агресії росії. Огляд готується на основі проаналізованих повідомлень понад 100 відкритих офіційних першоджерел: міністерств, державних агентств, операторів мереж та енергетичних підприємств.

Наші платформи

https://ksep.energy/

Незалежний центр підвищення кваліфікації у сфері енергетики

http://ua-energy.org/

Інформаційно-аналітичний ресурс є унікальною платформою для інформування та обговорення основних подій української та міжнародної енергетики.

http://eiti.org.ua/

Національний сайт Ініціативи прозорості видобувних галузей в Україні

Наші платформи

https://ksep.energy/

Незалежний центр підвищення кваліфікації у сфері енергетики

http://ua-energy.org/

Інформаційно-аналітичний ресурс є унікальною платформою для інформування та обговорення основних подій української та міжнародної енергетики.

http://eiti.org.ua/

Національний сайт Ініціативи прозорості видобувних галузей в Україні