Війна росії проти України: енергетичний вимір – тижневий огляд за 4 - 10 вересня | DiXi Group
DiXi Group Logo
www.upscalerolex.to
11.09.2023

Війна росії проти України: енергетичний вимір | DiXi Group Alert – тижневик

Огляд за 4 – 10 вересня

Резюме 

  • Станом на 11 вересня через бойові дії та з інших причин без електропостачання залишався 421 населений пункт.
  • Через підрив Каховської ГЕС Україна втратила 35-40% річних запасів прісної води – гендиректор “Укргідроенерго” Ігор Сирота.
  • Експерти МАГАТЕ на Запорізькій АЕС повідомили про численні вибухи, що свідчить про можливе посилення військової активності. Міни навколо ЗАЕС зберігаються, окупанти не надають МАГАТЕ доступ до поверхів реакторів №№1, 2, 5, 6 та повний одночасний доступ до всіх турбінних залів.
  • У серпні Міненерго передано гуманітарні вантажі від 32 донорів із 18 країн загальною вагою близько 258 тонн, зокрема трансформатори, генератори, авто, кабель та інше обладнання, необхідне для ремонтів і відновлення інфраструктури. Допомога розподілена між 26 компаніями електроенергетичної, вугільної, нафтогазової та атомної галузей.
  • У реактор ВВЕР-440 Рівненської АЕС завантажили першу партію ядерного палива, яке було вироблено компанією Westinghouse Electric Sweden AB за участі фахівців «Енергоатома». Оператор АЕС України також підписав із ConverDyn угоду про конфіденційність та меморандум про взаєморозуміння у сфері конверсії урану.
  • На фоні низької інтенсивності торгів у сегменті двосторонніх договорів та профіцитного ринку “на добу наперед” зріс експорт електроенергії до Словаччини. Цьому сприяв вихід з ремонту енергоблоку АЕС більш ніж на два тижні раніше запланованого терміну.
  • Тим часом, Регулятор просить “Укренерго” невідкладно надати інформацію про причини, що обумовили отримання аварійної допомоги з метою балансування ОЕС у липні-серпні.
  • Україна розраховує на рішення ENTSO-E, яке дозволить збільшити дозволену пропускну спроможність для імпорту із 1,2 ГВт до 2 ГВт – міністр енергетики Герман Галущенко.
  • НКРЕКП вийшла із публікацією низки проєктів регуляторних актів. Також схвалено проєкт Порядку набуття, припинення і призупинення статусу адміністратора передачі даних, який розроблено на виконання норм REMIT. Проєктом змін до Кодексу ГТС передбачено відтермінування застосування плати за нейтральність балансування ще на рік.
  • До Верховної Ради внесено ще один альтернативний законопроєкт про особливості здійснення розрахунків з ВДЕ-виробниками, потужності яких тимчасово опинилися в окупації чи на територіях, де ведуться бойові дії.
  • Уряд схвалив зміни до Порядку проведення громадських слухань у процесі здійснення оцінки впливу на довкілля, чим відновив проведення таких слухань у режимі відеоконференції.
  • Міненерго оприлюднило проєкт постанови КМУ, якою пропонується зобов’язати постачальників газу створити страховий запас у розмірі 3% запланованих обсягів поставки на наступний місяць та зберігати його в підземних сховищах.
  • Триває переукладання договорів між виробниками тепла і “Нафтогазом” на постачання газу за новими змінами в режимі ПСО. Асоціація міст України вказує на низку ризиків.
  • Міжнародна робоча група щодо санкцій проти росії підготувала два нових документи: щодо посилення енергетичних санкцій та щодо важливості конфіскації російських державних активів.

 
 

 

 
*Тижневий огляд відображає повну публічно доступну картину в газовому та електроенергетичному секторах, інформує про наслідки атак на інфраструктуру, аварійні ситуації, ремонтні роботи, ядерну та радіаційну безпеку, транзит енергоносіїв територією держави, контрзаходи компаній та уряду в умовах військової агресії росії. Огляд готується на основі проаналізованих повідомлень понад 100 відкритих офіційних першоджерел: міністерств, державних агентств, операторів мереж та енергетичних підприємств.

Наші платформи

https://ksep.energy/

Незалежний центр підвищення кваліфікації у сфері енергетики

http://ua-energy.org/

Інформаційно-аналітичний ресурс є унікальною платформою для інформування та обговорення основних подій української та міжнародної енергетики.

http://eiti.org.ua/

Національний сайт Ініціативи прозорості видобувних галузей в Україні

Наші платформи

https://ksep.energy/

Незалежний центр підвищення кваліфікації у сфері енергетики

http://ua-energy.org/

Інформаційно-аналітичний ресурс є унікальною платформою для інформування та обговорення основних подій української та міжнародної енергетики.

http://eiti.org.ua/

Національний сайт Ініціативи прозорості видобувних галузей в Україні