Війна росії проти України: енергетичний вимір – тижневий огляд за 31 липня – 6 серпня | DiXi Group
DiXi Group Logo
www.upscalerolex.to
07.08.2023

Війна росії проти України: енергетичний вимір | DiXi Group Alert – тижневик

Огляд за 31 липня – 6 серпня

Резюме 

  • Збитки енергосистеми від російських атак складають близько 11 млрд дол., кінцева сума може зрости – міністр енергетики Герман Галущенко.
  • За інформацією СБУ, росія готує масштабну диверсію “під чужим прапором” на Мозирському НПЗ, аби втягнути Білорусь у війну проти України.
  • Експерти МАГАТЕ на Запорізькій АЕС оглянули дахи 3 і 4 енергоблоків та не виявили там вибухових пристроїв. Разом з тим, міни, які місія помітила на території станції 1 серпня, залишаються на тому ж місці. Окупанти почали “технічне обслуговування” реактора енергоблоку №5 та далі змушують персонал оформляти російські паспорти, погрожуючи репресіями.
  • Відновлено 56 трансформаторних підстанцій, зруйнованих російськими обстрілами, ще 7 мають відновити до початку опалювального сезону – голова правління “Укренерго” Володимир Кудрицький.
  • Уряд спростив процедури зі встановлення мобільних генеруючих газотурбінних установок та супутньої інфраструктури та зняв бюрократичні перепони для проведення повітряних ліній електропередачі та підстанцій.
  • Попит на електроенергію покривався власним виробництвом та імпортом зі Словаччини (+21% до попереднього тижня) та Молдови (-5%). Серпень прогнозується найбільш складним місяцем через подальше виведення у ремонт блоків електростанцій.
  • Через аварійну ситуацію (відключення автотрансформатора на одній із підстанцій 330 кВт), 6 серпня на Одещині двічі за добу знеструмлювались 156 000 споживачів.
  • НКРЕКП схвалила й оприлюднила для зауважень і пропозицій проєкт Порядку розслідування зловживань на оптовому енергетичному ринку.
  • Зростає імпорт газу іноземними трейдерами для закачування у сховища. Зокрема, комерційний імпорт склав 274,1 млн куб. м (+50%), з них 239,6 млн куб. м надійшло в режимі “митного складу”. Середньодобовий обсяг закачування досяг 60 млн куб. м, у сховищах – майже 1 млрд куб. м газу нерезидентів.
  • Обсерваторія енергетичного ринку України, заснована Секретаріатом Енергетичного Співтовариства, надала оцінку регуляторних та юридичних ризиків, пов’язаних зі зберіганням газу в Україні нерезидентами, та відповідні рекомендації.
  • У парламенті зареєстрована постанова про скасування рішення про прийняття Закону “Про оптимізацію структури власності оператора газотранспортної системи України”. Як підставу автори вказують порушення Регламенту Верховної Ради.
  • АРМА повідомило про розірвання договорів управління активами мережі АЗС «Глуско», що були укладені з “Нафтогаз Ойл Трейдинг”. Водночас, голова правління “Нафтогазу” заявив, що компанія зробила 300 млн грн інвестицій у мережу.
  • Швеція надала грант у розмірі 27 млн євро для підтримки енергетичного сектору України через Фонд енергетичної підтримки України (UESF).
  • Два сенатори внесли до Конгресу США проєкт закону (Responding to the Energy Security Crisis in Ukraine and Europe (RESCUE) Act of 2023), який спрямований на підтримку та розвиток енергетичної інфраструктури України, а також зменшення залежності країн ЄС від росії, тощо.

 

 
*Тижневий огляд відображає повну публічно доступну картину в газовому та електроенергетичному секторах, інформує про наслідки атак на інфраструктуру, аварійні ситуації, ремонтні роботи, ядерну та радіаційну безпеку, транзит енергоносіїв територією держави, контрзаходи компаній та уряду в умовах військової агресії росії. Огляд готується на основі проаналізованих повідомлень понад 100 відкритих офіційних першоджерел: міністерств, державних агентств, операторів мереж та енергетичних підприємств.

Наші платформи

https://ksep.energy/

Незалежний центр підвищення кваліфікації у сфері енергетики

http://ua-energy.org/

Інформаційно-аналітичний ресурс є унікальною платформою для інформування та обговорення основних подій української та міжнародної енергетики.

http://eiti.org.ua/

Національний сайт Ініціативи прозорості видобувних галузей в Україні

Наші платформи

https://ksep.energy/

Незалежний центр підвищення кваліфікації у сфері енергетики

http://ua-energy.org/

Інформаційно-аналітичний ресурс є унікальною платформою для інформування та обговорення основних подій української та міжнародної енергетики.

http://eiti.org.ua/

Національний сайт Ініціативи прозорості видобувних галузей в Україні