Війна росії проти України: енергетичний вимір – тижневий огляд за 30 жовтня – 5 листопада | DiXi Group
DiXi Group Logo
www.upscalerolex.to
06.11.2023

Війна росії проти України: енергетичний вимір | DiXi Group Alert – тижневик

Огляд за 30 жовтня – 5 листопада

Резюме 

    • Серед цілей російських обстрілів енергетичних об’єктів – ТЕС на Донеччині, Кременчуцький НПЗ.
    • Україні потрібен захисний “щит” через системи та обладнання ППО, а також постачання і формування запасів обладнання в Європі – міністр енергетики Герман Галущенко.
    • Війною уражено понад 20% природоохоронних територій України – Міндовкілля.
    • На окупованій Запорізькій АЕС відбулась ротація експертів МАГАТЕ. Гендиректор Агентства Рафаель Гроссі заявив, що зменшена кількість персоналу ЗАЕС та обмежена доступність запчастин потенційно можуть вплинути на роботу систем безпеки.
    • Забезпечення попиту на електроенергію покривалось власним виробництвом, а також імпортом з Польщі, Словаччини, Молдови та – вперше з 2022 року – Румунії. 2 листопада відбулися перші добові спільні аукціони на продаж доступу до пропускної спроможності за напрямками “Україна<->Румунія”.
    • Торги потужністю з Польщею, Словаччиною, Молдовою зараз проходять на односторонніх аукціонах, “Укренерго” очікує спільні аукціони на платформі JAO в 1-му кварталі 2024 року. Також очікується відновлення комерційних обмінів з
      Угорщиною.
    • 31 жовтня для збалансування енергосистеми залучалась аварійна допомога з Польщі у вигляді термінової закупки надлишків виробленої електроенергії.
    • На виконання вимог REMIT за підтримки проєкту USAID “Прозорість енергетичного сектору”, який виконує DiXi Group, Регулятор забезпечив функціонування і оприлюднив Реєстр учасників оптового енергетичного ринку.
    • НКРЕКП виконала 4 із 35 заходів із реалізації вимог Закону №3220-ІХ “Про внесення змін до деяких законів України щодо відновлення та “зеленої” трансформації енергетичної системи України”, по 25 заходам проєкти актів схвалені та готуються до затвердження. Також Регулятор оприлюднив рейтинг ОСП і ПУП за показниками якості електропостачання.
    • В рамках підготовки плану для реалізації програми Ukraine Facility визначено 32 політики, які рекомендовані до впровадження.
    • Затверджено порядок, завдяки якому нові підприємства у 20 шахтарських містах Волинської, Донецької, Луганської та Львівської областей зможуть завозити виробниче обладнання без сплати ПДВ.
    • Держатомрегулювання прийнято рішення про продовження експлуатації енергоблока №1 Південноукраїнської АЕС ще на 10 років – до грудня 2033 року.
    • Уряд затвердив склад наглядової ради ТОВ «Оператор ГТС України»: трьох незалежних членів (Девід Чарльз Девіс, Ян Чадам, Сергій Коновець) та одного представника держави (Світлана Гринчук).
    • За жовтень середня ціна на LPG у мережах АЗС зросла на 2,44 грн – до 28,19 грн/л. Зростання цін триває і в оптовому сегменті: на аукціоні “УЕБ” 1 листопада вартість окремих лотів сягнула 58 500 грн/т.
    • Обсяг Фонду підтримки енергетики України, кошти якого витрачаються на закупівлю обладнання для постраждалих енергокомпаній, досягає понад 300 млн євро – міністр енергетики Герман Галущенко.
    • Уряд погодив підписання угоди про фінансування заходу “Підтримка ЄС для відновлення та реформ” (335 млн євро) – зокрема, на ремонт або відновлення житлових та важливих економічних об’єктів, критичної муніципальної, транспортної та енергетичної інфраструктури, реконструкцію пошкоджених будівель, підвищення енергоефективності.

 

 

 
*Тижневий огляд відображає повну публічно доступну картину в газовому та електроенергетичному секторах, інформує про наслідки атак на інфраструктуру, аварійні ситуації, ремонтні роботи, ядерну та радіаційну безпеку, транзит енергоносіїв територією держави, контрзаходи компаній та уряду в умовах військової агресії росії. Огляд готується на основі проаналізованих повідомлень понад 100 відкритих офіційних першоджерел: міністерств, державних агентств, операторів мереж та енергетичних підприємств.

Наші платформи

https://ksep.energy/

Незалежний центр підвищення кваліфікації у сфері енергетики

http://ua-energy.org/

Інформаційно-аналітичний ресурс є унікальною платформою для інформування та обговорення основних подій української та міжнародної енергетики.

http://eiti.org.ua/

Національний сайт Ініціативи прозорості видобувних галузей в Україні

Наші платформи

https://ksep.energy/

Незалежний центр підвищення кваліфікації у сфері енергетики

http://ua-energy.org/

Інформаційно-аналітичний ресурс є унікальною платформою для інформування та обговорення основних подій української та міжнародної енергетики.

http://eiti.org.ua/

Національний сайт Ініціативи прозорості видобувних галузей в Україні