Війна росії проти України: енергетичний вимір – тижневий огляд за 29 січня – 4 лютого | DiXi Group
DiXi Group Logo
en
www.upscalerolex.to
05.02.2024

Війна росії проти України: енергетичний вимір | DiXi Group Alert – тижневик

29 січня – 4 лютого

Резюме 

 • 30 січня, 2 та 3 лютого атаковано енергетичну інфраструктуру Дніпропетровської області. Пошкоджено обладнання на підстанції “Укренерго”, у Кривому Розі без електрики залишилися 62 000 побутових споживачів, промисловість та шахта, пізніше у місті та прилеглих районах введено графіки аварійних відключень для 35 000 абонентів.
 • Cтаном на 5 лютого через бойові дії та технологічні порушення знеструмлено 359 населених пунктів.
 • В ході візиту на окуповану Запорізьку АЕС гендиректор МАГАТЕ Рафаель Гроссі планує обговорити з окупантами питання кадрового забезпечення. Наразі на станції працює 4 500 співробітників, до початку війни – близько 11 500.
 • 2 та 4 лютого в енергосистемі України виникав профіцит, надлишки електроенергії передавалися до Польщі. Відновлено комерційний експорт до Молдови, який здійснювався 3-4 лютого в обсязі 1,5 тис. МВт∙год.
 • За результатами торгів на ринку двосторонніх договорів індекс Base РДД на лютий знизився до 3 107,6 грн/МВт∙год (-5,2%). Ринок “на добу наперед” був профіцитним, індекс Base РДН досяг 3 274,1 грн/МВт∙год (-9,2%).
 • На виконання боргових зобов’язань за послугу зі збільшення частки ВДЕ “Укренерго” перерахувало “Гарантованому покупцю” 5,5 млрд грн, які були залучені в ЄБРР під гарантію держави.
 • НКРЕКП погодила правила, структуру розподілу пропускної спроможності та порядок розподілу доходів від управління обмеженнями за міждержавним перетином Україна – Молдова.
 • Також перенесено термін реєстрації учасників оптового енергетичного ринку з 1 лютого на 1 квітня 2024 року.
 • Уряд удосконалив механізм державної підтримки великих інвестиційних проєктів, зокрема спрощено вимоги до підготовки техніко-економічного обґрунтування.
 • Також прийнято рішення щодо перетворення ДП “Гарантований покупець” в акціонерне товариство, 100% акцій якого належать державі та не підлягають приватизації.
 • Кабмін ухвалив зміни до статуту НАК “Нафтогаз України”. Зокрема, доповнено перелік предметів діяльності компанії, але виключено пункт про обов’язки невтручання акціонера в операційно-господарську діяльність.
 • Прем’єрміністр Денис Шмигаль і міністр енергетики Герман Галущенко відзначили успіхи АТ «Укргазвидобування», що у 2023 році ввела в експлуатацію 86 нових свердловин і наростила видобуток. Водночас, медіа вказують на ризики обраної стратегії розбурювання на старих родовищах.
 • Верховний Суд остаточно визнав за державою право власності на українську частину нафтопродуктопроводу “Самара – Західний напрямок” – голова ФДМУ Віталій Коваль.
 • Україна стала асоційованим членом Ініціативи трьох морів (3SI), що сприятиме енергетичній безпеці регіону.

 

 

*Тижневий огляд відображає повну публічно доступну картину в газовому та електроенергетичному секторах, інформує про наслідки атак на інфраструктуру, аварійні ситуації, ремонтні роботи, ядерну та радіаційну безпеку, транзит енергоносіїв територією держави, контрзаходи компаній та уряду в умовах військової агресії росії. Огляд готується на основі проаналізованих повідомлень понад 100 відкритих офіційних першоджерел: міністерств, державних агентств, операторів мереж та енергетичних підприємств.

Наші платформи

https://ksep.energy/

Незалежний центр підвищення кваліфікації у сфері енергетики

http://ua-energy.org/

Інформаційно-аналітичний ресурс є унікальною платформою для інформування та обговорення основних подій української та міжнародної енергетики.

http://eiti.org.ua/

Національний сайт Ініціативи прозорості видобувних галузей в Україні

Наші платформи

https://ksep.energy/

Незалежний центр підвищення кваліфікації у сфері енергетики

http://ua-energy.org/

Інформаційно-аналітичний ресурс є унікальною платформою для інформування та обговорення основних подій української та міжнародної енергетики.

http://eiti.org.ua/

Національний сайт Ініціативи прозорості видобувних галузей в Україні