Війна росії проти України: енергетичний вимір – тижневий огляд за 25 вересня - 1 жовтня | DiXi Group
DiXi Group Logo
www.upscalerolex.to
02.10.2023

Війна росії проти України: енергетичний вимір | DiXi Group Alert – тижневик

Огляд за 25 вересня – 1 жовтня

Резюме 

    • Тривають спроби агресора прицільно руйнувати енергетичну інфраструктуру. Так, 27 вересня пошкоджено ТЕЦ в одному з міст на півдні (ймовірно, Миколаївську ТЕЦ).
    • Окупанти готуються до переводу 4-го енергоблоку Запорізької АЕС із “холодного” зупину до “гарячого” – МАГАТЕ.
    • “Енергоатом” вивів на максимальну потужність 7 енергоблоків, додавши 300 МВт потужності енергосистемі (до 6,4 ГВт). Ще один блок скоро буде включений в роботу.
    • Для збалансування енергосистеми обмежувалась робота генерації з ВДЕ. Забезпечення потреб споживачів покривалось власним виробництвом електроенергії, а також незначним імпортом зі Словаччини та Молдови.
    • Інтенсивність торгів на ринку двосторонніх договорів знизилася, індекс Base РДД на жовтень становив 3 683,9 грн/МВт∙год. Ринок “на добу наперед” був у цілому профіцитним, індекс Base РДН знизився до 3 798,9 грн/МВт∙год.
    • За 9 місяців 2023 року дотування ціни електроенергії для побутових споживачів коштувало 100,7 млрд грн -“Гарантований покупець”.
    • Уряд вніс зміни до Положення про покладення спеціальних обов’язків на суб’єктів ринку природного газу. Для підприємств ТКЕ, в яких витрати на газ складають менше 80% загальних витрат на паливо, розподіл тарифної виручки
      на користь “Нафтогаз Трейдингу” визначено новим додатком до Положення.
    • “Газмережам” тепер належить обслуговування 6,6 млн споживачів в 11 областях України – Міненерго.
    • 26 вересня відбулася розгерметизація резервного магістрального газопроводу в Полтавській області. Аварія не призвела ані до припинення постачання газу внутрішнім споживачам, ані до зупинки транзиту до сусідніх країн.
    • 30 вересня стався порив нафтопроводу з розлиттям нафтопродуктів в ІваноФранківській області. Оператор об’єкта “Укрнафта” повідомив, що аварію локалізовано, транспортування нафтопродуктів зупинено.
    • Уряд скасував заходи державного нагляду для силових трансформаторів, які вводяться або були введені в експлуатацію у період воєнного стану, до 1 січня 2025 р.
    • Кабінет міністрів схвалив порядок використання 21,83 млрд грн грантових коштів від уряду Японії на реалізацію Програми екстреного відновлення.
    • НКРЕКП затвердила Порядок розслідування зловживань на оптовому енергетичному ринку і Порядок (методику) визначення розміру штрафів, розроблені на виконання REMIT.
    • На сесії Генеральної конференції МАГАТЕ Україну обрано членом Ради керуючих. Також на конференції підтримано Резолюцію щодо ядерної безпеки в Україні, що закликає рф до негайного виведення всього військового та іншого
      неуповноваженого персоналу із ЗАЕС та повернення станції під повний контроль компетентних органів України.
    • Україна вперше зможе самостійно подавати заявки для фінансування інфраструктурних проєктів за програмою ЄС Connecting Europe Facility – віцепрем’єр Олександр Кубраков.
    • У рамках програми Агентства з ядерної енергії (NEA) українські фахівціядерники отримають можливість працювати для обміну досвідом та розширення співпраці у сфері ядерних технологій (малі модульні реактори, радіаційний захист, поводження з радіоактивними відходами), ядерної безпеки і регулювання.

 

 

 
*Тижневий огляд відображає повну публічно доступну картину в газовому та електроенергетичному секторах, інформує про наслідки атак на інфраструктуру, аварійні ситуації, ремонтні роботи, ядерну та радіаційну безпеку, транзит енергоносіїв територією держави, контрзаходи компаній та уряду в умовах військової агресії росії. Огляд готується на основі проаналізованих повідомлень понад 100 відкритих офіційних першоджерел: міністерств, державних агентств, операторів мереж та енергетичних підприємств.

Наші платформи

https://ksep.energy/

Незалежний центр підвищення кваліфікації у сфері енергетики

http://ua-energy.org/

Інформаційно-аналітичний ресурс є унікальною платформою для інформування та обговорення основних подій української та міжнародної енергетики.

http://eiti.org.ua/

Національний сайт Ініціативи прозорості видобувних галузей в Україні

Наші платформи

https://ksep.energy/

Незалежний центр підвищення кваліфікації у сфері енергетики

http://ua-energy.org/

Інформаційно-аналітичний ресурс є унікальною платформою для інформування та обговорення основних подій української та міжнародної енергетики.

http://eiti.org.ua/

Національний сайт Ініціативи прозорості видобувних галузей в Україні