Війна росії проти України: енергетичний вимір – тижневий огляд за 21 – 27 серпня | DiXi Group
DiXi Group Logo
www.upscalerolex.to
29.08.2023

Війна росії проти України: енергетичний вимір | DiXi Group Alert – тижневик

Огляд за 21 – 27 серпня

Резюме 

    • Триває робота з ліквідації наслідків підриву російськими військами Каховської ГЕС. Запрацювала перша нитка водогону, що забезпечить водою 25% населення Кривого Рогу, уряд виділив ще 7 млрд грн на прокладання понад 144 км водопроводів.
    • Окупанти на Запорізькій АЕС почали видобування води з нової свердловини і планують побудувати нові в найближчий місяць – МАГАТЕ.
    • Понад 70% обʼєктів ЖКГ підготовлено до опалювального сезону, відновлено теплову частину в практично усіх ТЕЦ, тривають роботи з ремонту генеруючого обладнання – віцепрем’єр Олександр Кубраков.
    • 21 серпня зафіксовано новий літній рекорд споживання електроенергії. 22 серпня на одній з ТЕС дією аварійного захисту на кілька годин вимикався енергоблок. 25 серпня з технологічних причин в аварійний ремонт виведено 2 блоки ТЕС.
    • Для покриття різниці між збільшеним попитом та обмеженими можливостями генерації “Укренерго” активно залучала аварійну допомогу з Польщі та Румунії: 21 серпня – 2 000 МВт·год (18:00-22:00), 22 серпня – 3 900 МВт·год (13:00-22:00), 23 та 24 серпня – по 1 800 МВт·год (18:00-22:00).
    • Вперше з квітня, Україна експортувала електроенергію до Словаччини – 27 серпня рівним графіком, загальний обсяг 200 МВт∙год. Експорт тривав у денні години (09:00-13:00) вихідного дня, коли активно працюють СЕС та дещо нижче споживання.
    • Інтенсивність торгівлі на РДД висока, індекс Base на вересень незначно знизився до 3 871,6 грн/МВт∙год (+9,9% відносно серпня). РДН змінював свій статус із помірно дефіцитного (21-25 серпня) до профіцитного (26-27 серпня), кількість дефіцитних годин відчутно зросла до 48,2%.
    • НКРЕКП погодила правила розподілу пропускної спроможності міждержавних перетинів з Румунією, а також структуру розподілу з Румунією та Польщею. Також, на впровадження REMIT, Регулятор затвердив зміни до Порядку розгляду справ про адміністративні правопорушення та накладення адміністративних стягнень, оприлюднив проєкт Порядку (методики) визначення розміру штрафів.
    • Уряд продовжив дію Положення про покладення спеціальних обов’язків на суб’єктів ринку природного газу до 15 квітня 2024 року. Без змін залишились норми про пільгове постачання для населення, а регульована ціна для потреб бюджетних організацій знизиться більше ніж удвічі (до 16 390 грн/тис. куб. м).
    • Натомість змінено підхід до визначення ціни газу, який постачатиметься для виробництва тепла іншим споживачам (“обсяг ІІ”) – основою будуть котирування на “УЕБ”, додатково нараховується націнка постачальника (5%) та вартість грошей у часі на очікуване прострочення оплати (5,5%).
    • До кінця року “Нафтогаз” отримає операційний контроль над всіма операторами ГРМ, які були передані в управління групі – голова правління Олексій Чернишов.
    • 24 серпня в Міністерстві економіки України завершився другий раунд консультацій з делегацією ЄС щодо спільної роботи над Планом України, передбаченого програмою Ukraine Facility на 2024-2027 роки.
    • Велика Британія надає кредитні гарантії на 192 млн фунтів (225 млн євро) для потреб “Енергоатому” під час розрахунків з Urenco за послуги зі збагачення урану.
    • Норвегія виділяє 1,5 млрд норвезьких крон через ЄБРР на ремонт і технічне обслуговування критичної електроенергетичної інфраструктури (865 млн крон, “Укренерго”), а також на закупівлю газу (635 млн крон, “Нафтогаз”).
    • Міністерство енергетики України і Mines Advisory Group домовилися про співпрацю для розмінування енергетичних об’єктів та їх прилеглих територій.

 

 

 
*Тижневий огляд відображає повну публічно доступну картину в газовому та електроенергетичному секторах, інформує про наслідки атак на інфраструктуру, аварійні ситуації, ремонтні роботи, ядерну та радіаційну безпеку, транзит енергоносіїв територією держави, контрзаходи компаній та уряду в умовах військової агресії росії. Огляд готується на основі проаналізованих повідомлень понад 100 відкритих офіційних першоджерел: міністерств, державних агентств, операторів мереж та енергетичних підприємств.

Наші платформи

https://ksep.energy/

Незалежний центр підвищення кваліфікації у сфері енергетики

http://ua-energy.org/

Інформаційно-аналітичний ресурс є унікальною платформою для інформування та обговорення основних подій української та міжнародної енергетики.

http://eiti.org.ua/

Національний сайт Ініціативи прозорості видобувних галузей в Україні

Наші платформи

https://ksep.energy/

Незалежний центр підвищення кваліфікації у сфері енергетики

http://ua-energy.org/

Інформаційно-аналітичний ресурс є унікальною платформою для інформування та обговорення основних подій української та міжнародної енергетики.

http://eiti.org.ua/

Національний сайт Ініціативи прозорості видобувних галузей в Україні