Війна росії проти України: енергетичний вимір – тижневий огляд за 19 – 25 лютого | DiXi Group
DiXi Group Logo
en
www.upscalerolex.to
Головна » Війна росії проти України: енергетичний вимір – тижневий огляд за 19 – 25 лютого
26.02.2024

Війна росії проти України: енергетичний вимір | DiXi Group Alert – тижневик

19 – 25 лютого

Резюме 

 • Тактика обстрілів енергетичної інфраструктури змінюється, ворог зосередив атаки на прифронтові об’єкти генерації та підстанції промислових регіонів – міністр енергетики Герман Галущенко.
 • Станом на 26 лютого через бойові дії та технологічні порушення знеструмлено 364 населених пунктів.
 • Внаслідок бойових дій знеструмлено високовольтну лінію 330 кВ, у результаті чого Запорізька АЕС залишилась на одній лінії живлення 750 кВ. Експерти МАГАТЕ чули потужні вибухи навколо та на майданчику ЗАЕС.
 • Обсяг експорту електроенергії зріс на 29% – до 21,2 тис. МВт·год, імпорту – знизився на 29% (до 8 тис. МВт·год). Із 22 лютого на платформі JAO розпочалися спільні аукціони з розподілу потужності інтерконекторів між Україною та Угорщиною, що дозволило відновити комерційні обміни електроенергією – вперше за 2 роки.
 • “Оператор ГТС України” та “Укртрансгаз” ведуть підготовку до проведення стрес-тесту з метою підтвердження достатньої потужності і надійності інфраструктури в умовах обстрілів та припинення транзиту російського газу.
 • “Нафтогаз” та “ОГТСУ” уклали низку домовленостей з японськими компаніями. Sumitomo Corporation допоможе провести ТЕО модернізації систем теплопостачання в Україні, а також підтримає у впровадженні мобільних газових турбін, а спільно з Kawasaki Heavy Industries – провести модернізацію газових компресорних станцій.
 • Через блокування кордону з Польщею середня роздрібна ціна на скраплений вуглеводневий газ зросла на 1,12 грн/л – до 27,87 грн/л.
 • Верховна Рада прийняла закон про корпоративне управління держпідприємств, який надає наглядовим радам повноваження затверджувати стратегічні, фінансові та інвестиційні плани компаній, призначати та звільняти менеджмент, посилює підзвітність наглядових рад, унормовує питання сплати дивідендів.
 • Міндовкілля розпочало роботу над створенням Методики розрахунку викидів парникових газів від воєнних дій.
 • 22 лютого закінчився дворічний термін повноважень голови НКРЕКП Костянтина Ущаповського. Нового голову мають обрати шляхом таємного голосування.
 • У межах Українсько-данського енергетичного партнерства розроблено Каталог критично важливих технологій – перелік із 20 технологічних рішень, які можуть бути швидко реалізовані для підтримки розподіленої генерації та підвищення безпеки постачання електроенергії.
 • До України надійшов перший транш допомоги від Об’єднаних Арабських Еміратів, який складається із 7 вантажів загальною вагою близько 100 т.
 • Україною підписано ряд безпекових угод з елементами підтримки енергосектору, зокрема з Німеччиною, Данією, Італією, Канадою. 

 

 

*Тижневий огляд відображає повну публічно доступну картину в газовому та електроенергетичному секторах, інформує про наслідки атак на інфраструктуру, аварійні ситуації, ремонтні роботи, ядерну та радіаційну безпеку, транзит енергоносіїв територією держави, контрзаходи компаній та уряду в умовах військової агресії росії. Огляд готується на основі проаналізованих повідомлень понад 100 відкритих офіційних першоджерел: міністерств, державних агентств, операторів мереж та енергетичних підприємств.

Наші платформи

https://ksep.energy/

Незалежний центр підвищення кваліфікації у сфері енергетики

http://ua-energy.org/

Інформаційно-аналітичний ресурс є унікальною платформою для інформування та обговорення основних подій української та міжнародної енергетики.

http://eiti.org.ua/

Національний сайт Ініціативи прозорості видобувних галузей в Україні

Наші платформи

https://ksep.energy/

Незалежний центр підвищення кваліфікації у сфері енергетики

http://ua-energy.org/

Інформаційно-аналітичний ресурс є унікальною платформою для інформування та обговорення основних подій української та міжнародної енергетики.

http://eiti.org.ua/

Національний сайт Ініціативи прозорості видобувних галузей в Україні