Війна росії проти України: енергетичний вимір – тижневий огляд за 18 - 24 вересня | DiXi Group
DiXi Group Logo
www.upscalerolex.to
25.09.2023

Війна росії проти України: енергетичний вимір | DiXi Group Alert – тижневик

Огляд за 18 – 24 вересня

Резюме 

  • Окрім обстрілів електроенергетичної інфраструктури України, рф проводить розвідувальні заходи для ударів по енергетичним об’єктам України, крім того, відбувається накопичення ракет, які рф планує використати проти української енергосистеми.
  • Президент “Енергоатому” Петро Котін повідомив, що на ЗАЕС продовжують працювати 822 працівники з українськими контрактами, ще 2083 працівників окупанти не допускають до робочих місць. Зокрема, “Енергоатом” має свідчення працівників про те, що їх примушують підписувати фейкові контракти з росатомом, піддають періодичним тортурам та
   затримують.
  • Міністр енергетики України Герман Галущенко зазначив, що наразі немає жодних планів щодо збільшення тарифів на електропостачання для побутових споживачів.
  • Група “Нафтогаз” вийшла з дефолту, виконавши умови реструктуризації єврооблігацій з терміном погашення у 2022 та 2026 роках, здійснивши необхідні платежі.
  • Голова правління “Нафтогаз України” Олексій Чернишов повідомив про дострокове виконання розпорядження Кабінету Міністрів України з підготовки до осінньо-зимового періоду 2023/24 року, яким передбачалось накопичення до 01 листопада 14,7 млн куб. м природного газу.
  • Кабінет Міністрів України передав корпоративні права “Оператор ГТС України” в управління Міненерго.
  • Впродовж 2024–2035 років на 100% задовольнятиметься потреба “Енергоатому” в гексафториді природного урану. Відповідну можливість передбачено і для Запорізької атомної електростанції, після її повної деокупації, відповідно до угоди між “Енергоатомом” і компанією CAMECO (Канада).
  • Агентство відновлення та розвитку інфраструктури України повідомило про укладання перших договорів на відбудову 15 обʼєктів, які були пошкоджені внаслідок повномасштабного вторгнення росії. Фінансування відбудови цих об’єктів буде відбуватись з Фонду ліквідації наслідків збройної агресії рф.
  • Уряд затвердив трирічний Національний план захисту та забезпечення безпеки та стійкості критичної інфраструктури, виконання якого сприятиме безперервній роботі об’єктів критичної інфраструктури різних категорій для постійного надання життєво важливих послуг населенню.
  • Міністр енергетики України під час онлайн-зустрічі з Міністром з питань ядерної енергетики та мереж Великої Британії, крім іншого, наголосив, що нещодавно у реактор ВВЕР-440 Рівненської АЕС було завантажено першу партію ядерного палива виробництва компанії Westinghouse Electric Sweden AB за участю фахівців оператора АЕС України НАЕК «Енергоатом».
  • Уряди України та Сполучених Штатів Америки підписали Меморандум про співпрацю з підвищення стійкості енергетичної системи України, у тому числі шляхом відновлення критичної інфраструктури, впровадження розподіленої генерації, реформування енергетичного сектору.
  • Внесено зміни до Порядку надання фінансової державної підтримки суб’єктам підприємництва паливно-енергетичного комплексу, де передбачено, що державна підтримка надаватиметься суб’єктам підприємництва в межах бюджетних коштів, отриманих Фондом розвитку підприємництва від Міненерго, як часткова компенсація Фондом процентних
   ставок за кредитами суб’єктів підприємництва.
  • Міжвідомча комісія щодо розподілу коштів Європейського інвестиційного банку погодила фінансування 139 регіональних проєктів та розподілила кошти по 16 вже погоджених проєктах на загальну суму 2,58 мільярда гривень, зокрема йдеться про відновлення та будівництво об’єктів теплопостачання (2 проєкти) та водопостачання та водовідведення (29 проєктів).

 

 

 
*Тижневий огляд відображає повну публічно доступну картину в газовому та електроенергетичному секторах, інформує про наслідки атак на інфраструктуру, аварійні ситуації, ремонтні роботи, ядерну та радіаційну безпеку, транзит енергоносіїв територією держави, контрзаходи компаній та уряду в умовах військової агресії росії. Огляд готується на основі проаналізованих повідомлень понад 100 відкритих офіційних першоджерел: міністерств, державних агентств, операторів мереж та енергетичних підприємств.

Наші платформи

https://ksep.energy/

Незалежний центр підвищення кваліфікації у сфері енергетики

http://ua-energy.org/

Інформаційно-аналітичний ресурс є унікальною платформою для інформування та обговорення основних подій української та міжнародної енергетики.

http://eiti.org.ua/

Національний сайт Ініціативи прозорості видобувних галузей в Україні

Наші платформи

https://ksep.energy/

Незалежний центр підвищення кваліфікації у сфері енергетики

http://ua-energy.org/

Інформаційно-аналітичний ресурс є унікальною платформою для інформування та обговорення основних подій української та міжнародної енергетики.

http://eiti.org.ua/

Національний сайт Ініціативи прозорості видобувних галузей в Україні