Війна росії проти України: енергетичний вимір – тижневий огляд за 18 – 22 грудня | DiXi Group
DiXi Group Logo
www.upscalerolex.to
22.12.2023

Війна росії проти України: енергетичний вимір | DiXi Group Alert – тижневик

Огляд за 18 – 22 грудня

Резюме 

    • 20 грудня через технічні проблеми на Ладижинській ТЕС вимикались підстанції 110 кВ, на 2 години знеструмлено понад 200 000 споживачів у Вінницькій області.
    • 21 грудня військові рф завдали удару 4 авіабомбами по 2 шахтам у місті Торецьк. Внаслідок атаки загинули троє працівників, ще п’ятеро поранені.
    • Станом на 21 грудня через бойові дії та технологічні порушення в Україні залишались знеструмленими 467 населених пунктів – “Укренерго”.
    • На Запорізькій АЕС окупанти повідомили експертів МАГАТЕ, що встановлюють чотири мобільні дизельні котли для генерації додаткової пари, необхідної для виконання різних функцій ядерної безпеки. Групі МАГАТЕ знову не надали
      доступ до північно-західних частин жодного із шести турбінних залів.
    • Уряд розширив положення про покладення спеціальних обов’язків на суб’єктів ринку природного газу. До категорій споживачів, що отримують від компаній групи “Нафтогаз” газ за пільговими цінами, увійшли оператори газотурбінних
      та газопоршневих установок (16 500 грн за тис. куб. м) та релігійні організації (16 390 грн за тис. куб. м).
    • Мінінфраструктури презентувало проєкт оновленої Державної стратегії регіонального розвитку на 2021-2027 роки. Серед пріоритетів – відновлення та розвиток інфраструктури за принципом «build back better».
    • Наглядова рада Фонду енергоефективності затвердила зміни до програми “ВідновиДІМ”: збільшено граничний розмір гранту, який ОСББ може отримати на один об’єкт – із 7,2 до 7,9 млн грн.
    • Київська обласна військова адміністрація разом із громадою Білої Церкви шукають понад 300 млн грн на капремонт ТЕЦ.
    • Уряд доповнив перелік об’єктів великої приватизації 65,001% акцій ПрАТ “Харківенергозбут”. Також затверджено фінансовий план та інвестиційну програму “Нафтогазу” на 2023 рік.
    • Мінфін та ЄБРР вперше за два роки провели перегляд портфелю спільних проєктів. На стадії реалізації – 12 проєктів на 2,56 млрд євро, використано 62,8% загальної суми позик. Окрему увагу приділено Проєкту спеціальної капітальної підтримки “Укренерго” (150 млн євро).
    • “Енергоатом” успішно розпочав транспортування відпрацьованого ядерного палива з діючих реакторів до Централізованого сховища відпрацьованого ядерного палива (ЦСВЯП).
    • НАК “Нафтогаз України” повідомила про “інтеграцію” в свою структуру ще 4-х операторів ГРМ, завершивши процес повернення 27 підприємств під державне управління.
    • Фонд енергетичної підтримки України отримав додаткові гранти на суму 88,5 млн євро від уряду Німеччини. Увага буде зосереджена на основних ремонтних матеріалах і обладнанні, а також на проєктах ВДЕ.
 

 
*Тижневий огляд відображає повну публічно доступну картину в газовому та електроенергетичному секторах, інформує про наслідки атак на інфраструктуру, аварійні ситуації, ремонтні роботи, ядерну та радіаційну безпеку, транзит енергоносіїв територією держави, контрзаходи компаній та уряду в умовах військової агресії росії. Огляд готується на основі проаналізованих повідомлень понад 100 відкритих офіційних першоджерел: міністерств, державних агентств, операторів мереж та енергетичних підприємств.

Наші платформи

https://ksep.energy/

Незалежний центр підвищення кваліфікації у сфері енергетики

http://ua-energy.org/

Інформаційно-аналітичний ресурс є унікальною платформою для інформування та обговорення основних подій української та міжнародної енергетики.

http://eiti.org.ua/

Національний сайт Ініціативи прозорості видобувних галузей в Україні

Наші платформи

https://ksep.energy/

Незалежний центр підвищення кваліфікації у сфері енергетики

http://ua-energy.org/

Інформаційно-аналітичний ресурс є унікальною платформою для інформування та обговорення основних подій української та міжнародної енергетики.

http://eiti.org.ua/

Національний сайт Ініціативи прозорості видобувних галузей в Україні